Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Zamek Książ i Opactwo Cystersów w Krzeszowie - wycieczka zorganizowana

Zamek Książ oraz dawny klasztor cystersów w Krzeszowie to jedne z najbardziej znanych zabytków Dolnego Śląska. Ze względu na dzielące je niewielkie odległości można je zobaczyć w ciągu jednodniowej wycieczki.

Zamek Książ jest jednym z najbardziej okazałych zamków w Europie oraz trzecim największym zamkiem w Polsce. Wznosi się na urwistym skalnym cyplu, górując nad niezwykle malowniczą doliną rzeki Pełcznicy. Przez lata był własnością jednego z najbogatszych i najbardziej znanych rodów magnackich tej części Europy – rodu von Hochberg. Jego przepych najbardziej charakteryzuje fakt, że dla niewielkiej rodziny pracowało tu około 300 służących. Pod koniec II Wojny Światowej zamek miał być kwaterą Hitlera. Wtedy to w jego podziemiach stworzono rozległy system tuneli, który niedawno został udostępniony dla ruchu turystycznego.

Natomiast Krzeszów to perła baroku jakich mało. Z daleka widać monumentalną sylwetkę dawnego opactwa cystersów. Na pierwszym planie widoczne są wieże kościoła klasztornego z mauzoleum Piastów świdnicko-jaworskich. W pobliżu znajduje się cały kompleks klasztorny z kościołem pomocniczym, budynkami klasztornymi oraz domem opata. Wokół Krzeszowa rozciąga się droga krzyżowa z czternastoma kaplicami. Barokowy przepych, w jakim zostały wzniesione wszystkie budynki uzupełniają niezliczone dekoracje rzeźbiarskie oraz malowidła iluzjonistyczne jednego z najlepszych XVII-wiecznych malarzy, Michaela Willmanna.

Potęga Zamku Książ oraz opactwa w Krzeszowie budzi zachwyt i podziw. Dla dawnych ich gospodarzy los był wyjątkowo niełaskawy. Na początku XIX w. klasztor został odebrany cystersom przez Państwo Pruskie w ramach zasilania majątku państwa po wojnach napoleońskich, a rodzina Hochbergów po prostu zbankrutowała.

Program:

Zamek Książ/ Opactwo Cystersów w  Krzeszowie
 
Czas trwania: wycieczka całodniowa
 
Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 100 zł/ osoba;

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 65 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Koszty dodatkowe: wstęp do Zamku Książ oraz do Opactwa w Krzeszowie

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0