Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Zamek Książ i Opactwo Cystersów w Krzeszowie - wycieczka zorganizowana

Zamek Książ oraz dawny klasztor cystersów w Krzeszowie to jedne z najbardziej znanych zabytków Dolnego Śląska. Ze względu na dzielące je niewielkie odległości można je zobaczyć w ciągu jednodniowej wycieczki.

Zamek Książ jest jednym z najbardziej okazałych zamków w Europie oraz trzecim największym zamkiem w Polsce. Wznosi się na urwistym skalnym cyplu, górując nad niezwykle malowniczą doliną rzeki Pełcznicy. Przez lata był własnością jednego z najbogatszych i najbardziej znanych rodów magnackich tej części Europy – rodu von Hochberg. Jego przepych najbardziej charakteryzuje fakt, że dla niewielkiej rodziny pracowało tu około 300 służących. Pod koniec II Wojny Światowej zamek miał być kwaterą Hitlera. Wtedy to w jego podziemiach stworzono rozległy system tuneli, który niedawno został udostępniony dla ruchu turystycznego.

Natomiast Krzeszów to perła baroku jakich mało. Z daleka widać monumentalną sylwetkę dawnego opactwa cystersów. Na pierwszym planie widoczne są wieże kościoła klasztornego z mauzoleum Piastów świdnicko-jaworskich. W pobliżu znajduje się cały kompleks klasztorny z kościołem pomocniczym, budynkami klasztornymi oraz domem opata. Wokół Krzeszowa rozciąga się droga krzyżowa z czternastoma kaplicami. Barokowy przepych, w jakim zostały wzniesione wszystkie budynki uzupełniają niezliczone dekoracje rzeźbiarskie oraz malowidła iluzjonistyczne jednego z najlepszych XVII-wiecznych malarzy, Michaela Willmanna.

Potęga Zamku Książ oraz opactwa w Krzeszowie budzi zachwyt i podziw. Dla dawnych ich gospodarzy los był wyjątkowo niełaskawy. Na początku XIX w. klasztor został odebrany cystersom przez Państwo Pruskie w ramach zasilania majątku państwa po wojnach napoleońskich, a rodzina Hochbergów po prostu zbankrutowała.

Program:

Zamek Książ/ Opactwo Cystersów w  Krzeszowie
 
Czas trwania: wycieczka całodniowa
 
Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 100 zł/ osoba;

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 65 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Koszty dodatkowe: wstęp do Zamku Książ oraz do Opactwa w Krzeszowie

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0