Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Harrachov

Harrachov to jedna ze znanych miejscowości turystycznych w czeskich Karkonoszach. Harrachov leży tylko 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach.

Harrachov jest jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych w Czechach. Miasto położone jest malowniczo na wysokości ok. 700 m n.p.m. i leży tylko 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach (dzielnica miasta Szklarska Poręba). Z racji swojego położenia oraz szerokich możliwości uprawiania turystyki i sportów zimowych jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc odpoczynku w czeskich Karkonoszach.

Najatrakcyjniejszą częścią miasta jest położony nieopodal centrum na stoku Čertovej Hory kompleks skoczni narciarskich (z największą skocznią mamucią K-185) oraz kompleks wyciągów narciarskich i tras zjazdowych. W Harrachowie można także zwiedzić hutę szkła i Muzeum Szkła, ciekawą atrakcją jest także możliwość zwiedzania browaru i kąpiel w uzdrowisku piwnym w piwnej łaźni. Linia kolejowa pomiędzy Harrachovem a Tanvaldem została uznana za czeski zabytek techniki - z okien pociągu podziwiać można malowniczą okolicę.

Bardzo dobrze przygotowane i oznakowane trasy narciarskie (zjazdowe i biegowe), szlaki turystyczne i rowerowe dają szerokie możliwości uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Dzięki nim Harrachov jest atrakcyjny o każdej porze roku. Mnogość obiektów noclegowych i gastronomicznych na każdą kieszeń sprawia, że Harrachov jest wybierany na miejsce odpoczynku nie tylko przez Czechów, ale przede wszystkim przez obcokrajowców, z czego dużą grupę stanowią Polacy.

Będąc w Harrachowie warto wybrać się na wycieczkę i zobaczyć Wodospad Mumlawy - tutaj: http://www.karkonosze.pl/wodospad-mumlawy-pl/wycieczki prezentujemy opis wycieczki do tego wodospadu.

Ośrodek Narciarski Harrachov

Wyciągi narciarskie

Wyciągi narciarskie

Długość

Pojemność

Harrachov - Čertova Hora (Diabelska Góra), Delta

1300 m

1800 os. / godz.

Ryžoviště - Čertova Hora (Diabelska Góra) , Alfa

900 m

2150 os. / godz.

LV Doplik oświetlony stok

400 m

450 os. / godz.

Mosty - Skoki narciarskie

505 m

212 os. / godz.

Trasy zjazdowe

Trasy zjazdowe

Długość

Różnica wysokości

Trasa zjazdowa Czerwona I - zaczyna się po lewej stronie górnej stacji kolejki linowej Alfa. Trudność: średni. Odpowiednie dla zaawansowanych narciarzy

1640 m

300 m

Trasa zjazdowa Niebieska - to najdłuższy stok z małym nachyleniem, dlatego nadaje się dla początkujących lub mniej doświadczonych narciarzy. W swojej dolnej części łączy się ze stokiem Czerwonym I.

2200 m

300 m

Trasa zjazdowa Czarna - trudna trasa o dużym nachyleniu. Zaczyna się po prawej stronie górnej stacji kolejki linowej Alfa i kończy przy jej dolnej stacji. Odpowiednia dla zaawansowanych narciarzy.

1259 m

300 m

Trasa zjazdowa Czerwona II - trasa na zboczu Diabelskiej Góry w obrębie kolejki linowej Delta. Najpopularniejszy stok w Harrachovie. W swojej górnej części jest łagodny, a następnie przechodzi do stromego profilu. W swojej dolnej części, ponownie stopniowo zmienia się w łagodny.

1850 m

357 m

Trasa zjazdowa Czerwona II Dolna

400 m

76 m


Szukasz noclegu w Harrachowie? Sprawdź ofertę TUTAJ

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)