Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Piechowice

Po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej Dolny Śląsk, razem z jego miejscowościami, znalazł się na obszarze Państwa Polskiego. Wtedy też pojawiła się nazwa Piechowice. Piechowice to miasto i jednocześnie gmina w powiecie Jelenia Góra. Miasto tworzą również, kiedyś oddzielne, wsie Michałowice, Piastów, Górzyniec i Pakoszów. Historia Piechowic sięga XIII stulecia. Na tym obszarze, na rzeczce Kamiennej, działał młyn wodny - z tej racji, w herbie miasta znajduje się młyńskie koło. Później pojawiło się w Piechowicach szklarstwo i tkactwo, a również młyn papierniczy. W XIX w. powstała, funkcjonująca po dziś dzień huta szkła - obecnie Huta Szkła Kryształowego Julia.

Atrakcje turystyczne

Piechowice, mimo iż nie tak znane niczym Karpacz albo Szklarska Poręba, są urokliwie położone - u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad małą rzeczką Kamienną. To doskonałe miejsce do turystyki tak pieszej jak i rowerowej. Istnieje tu wiele tras rowerowych, a latem z Jeleniej Góry jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej dostosowane do transportowania rowerów. Gmina Piechowice to znane, dużo bardziej niż miejscowość - Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki lub karkonoski szczyt Wielki Szyszak (1509 metrów n.p.m.). Znajduje się w tej okolicy również (Michałowice) punkt widokowy - Złoty Widok - próg skalny o wysokości 20 m nad doliną rzeczki Kamiennej.

W Mieście, przy głównej ulicy (Żymierskiego 12), warto zobaczyć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu Rezerwat Krokusów (kwitną na przełomie kwietnia i maja), natomiast na ulicy Sudeckiej znajduje się tunel skalny. Piechowice to także zabytkowy neoromański kościół i, wzmiankowana już uprzednio, Huta Julia.

Komunikacja

Piechowice są przyzwoicie skomunikowane - przebiega przez nie DK nr 3 Świnoujście - Jakuszyce, działa kolej, a także komunikacja autobusowa i MZK z Jeleniej Góry (linie nr 9, 13 oraz 15). Piechowice to idealne miasto na spędzenie urlopu, wakacji, wczasów czy tylko długiego weekendu, bez względu na porę roku. Więcej informacji o Piechowicach znajdziesz na stronie www.piechowice.com.pl
 


 

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0