Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Mysłakowice

Mysłakowice to wieś i jednocześnie siedziba władz gminnych - to jedna z większych wiosek na Dolnym Śląsku.

Pierwsze, pisane wzmianki o miejscowości pochodzą z końca XIV stulecia. Z Mysłakowicami związani są uchodźcy religijni z Tyrolu. Protestanci w Zillerthal byli dyskryminowani, nie mogli założyć protestanckiej gminy, wybudować kościoła. Johann Fleidl duchowy i formalny przywódca protestancki zwrócił się o pomoc do króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Rząd pruski 13 lipca 1837 roku wydał zgodę na osiedlenie się Tyrolczyków na Śląsku. Tak zaczęła się wędrówka Tyrolczyków do Mysłakowic.

W latach 1838-1840 wybudowano 56 domów tyrolskich w Mysłakowicach oraz pobliskiej Sosnówce. Domy wykonane były z drewnianych bali, z charakterystycznymi balkonami ze zdobionymi balustradami, wspartymi na bogato zdobionych wspornikach. w 1890 roku został odsłonięty pomnik przywódcy przesiedleńców Johanna Fleidla - dziś stoi on na dziedzińcu pałacu.

Kolejną atrakcję stanowi Pałac w Mysłakowicach. Pałac był wielokrotnie przebudowywany i wielokrotnie zmieniał właścicieli jednym z nich był król pruski Fryderyk Wilhelm III. Pałac, który możemy podziwiać dziś, wzniesiony jest na planie zbliżonym do podkowy. Charakterystyczna dla pałacu jest ośmioboczna wieża i płaski dach. Obecnie w pałacu znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum.
 


Mysłakowice to ciekawa i piękna miejscowość, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Jeśli szukacie noclegu w Mysłakowicach, zajrzyjcie tutaj.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0