Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Michałowice

Michałowice, jeżeli wierzyć legendzie, powstały w XVII w. - założone przez trzech braci Michałów. Mieli to być religijni wygnańcy z Czech po wojnie XXX-letniej. W tamtym okresie, w Czechach, zaszła rekatolicyzacja i protestantom zabierano majątki i nadawano je niemieckim osadnikom. Wielu Czechów odnalazło w owym czasie kryjówkę w Karkonoszach.

Michałowice leżą u podnóża Karkonoszy, z pięknym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. Niedaleko znajdują się niższe grzbiety przykładowo Grzybowiec lub Drewniak. To odpowiednia baza wypadowa do wycieczek po Karkonoszach - przykładowo na Wielki Szyszak idzie się ok 135 minut. Tyle samo pochłania wędrówka do Zamku Chojnik lub schroniska pod Łabskim Szczytem.

Karkonosze są również przyjazne rowerzystom - wytyczonych jest tutaj wiele tras, po jakich mogą się poruszać fanatycy dwóch kółek - nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Urządzane są w tej okolicy również turnieje kolarstwa górskiego. Zimą oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają amatorów nart, zarówno biegowych jak i zjazdowych.

Michałowice to miejscowość artystów - mieszka tu i tworzy malarz Paweł Trybalski - przedstawiciel surrealizmu i malarstwa alegorycznego. Funkcjonują tutaj również dwa małe teatry Teatr Nasz i Teatr Cinema, grające kabarety i spektakle. Blisko stąd do Jeleniej Góry (około 14 km do centrum), Cieplic (ok 10 km), Szklarskiej Poręby (ok 7 km), czeskiego Harrachova (18 km) bądź stolicy Czech - Pragi (ok 130 km).

Więcej o Michałowicach znajdziesz pod adresem: http://www.michalowice.net.pl
 


 

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0