Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój - górska miejscowość wypoczynkowa położona dość wysoko (pomiędzy 450-710 metrem n.p.m.), w obniżeniu między Kamienickim Grzbietem i Wysokim Grzbietem. Świeradów Zdrój leży nieopodal granicy z Czechami i Niemcami, w otoczeniu miast: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec, Szklarska Poręba. Ze Świeradowa blisko także do czeskiego Liberca bądź Görlitz w Niemczech.

Uzdrowisko Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój - to także miejscowość uzdrowiskowa, świeradowskie wody zdrojowe z dodatkiem radonu oddziaływają na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe,wzmacniają tkankę nerwową i gruczoły wewnątrzwydzielnicze. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego. Dawny budynek kuracyjny - Dom Źródlany z XVIII-tego wieku spalił się i na jego położeniu, pod koniec XIX-tego stulecia zbudowano Dom Zdrojowy - który możemy podziwiać do dziś. Najatrakcyjniejsza jest unikatowa Hala Spacerowa - to długa na 80 m przeszkolona, zadaszona hala, o konstrukcji z modrzewia, dekoracyjnie zdobiona, z niedużą sceną, odbywa się na niej wiele występów. W tej hali jest źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe). W sąsiedztwie Domu Zdrojowego jest, pochodzący z tego samego czasu Park Zdrojowy.

Świeradów Zdrój dla aktywnych

Poza leczniczym charakterem Świeradów Zdrój to doskonałe miejsce do wycieczek w Góry Izerskie. Najbliższy wierch to Izerski Stóg (1107 m n.p.m.) - znajduje się tam schronisko. Dostać się na niego można idąc jednym ze szlaków górskich lub wjechać nowoczesną Koleją Gondolową, której dolna stacja znajduje się w Świeradowie Zdroju. Kolej funkcjonuje cały rok, wwożąc zimą narciarzy, a latem - turystów rowerowych oraz pieszych. W otoczeniu Izerskiego Stogu położony jest wierzchołek Smrek (1124 metrów). Z tej lokalizacji warto iść bardziej w kierunku wschodnim, na Halę Izerską do następnego schroniska - Chatki Górzystów.

Świeradów Zdrój w sezonie zimowym zaprasza na narty. Dzięki kolei gondolowej łatwo dotrzeć na Izerski Stóg, a tu na amatorów "białego szaleństwa" oczekuje długa na 2500 metrów nartostrada, jeśli jest taka konieczność to nartostrada jest sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku. W sąsiedztwie nie brakuje także łatwiejszych i krótszych tras i stoków . Działa tutaj także mnóstwo tras dla "biegaczy" na nartach. Ostatnio Świeradów Zdrój a również Góry Izerskie stały się najważniejszym miejscem dla kolarstwa górskiego. Przygotowanych jest tutaj dużo szlaków rowerowych, mają miejsce zjazdu po zboczu,maratony rowerowe, MTB bądź konkursy BMX.

Jeśli masz ochotę zwiedzić Góry Izerskie, to wybór Świeradowa jako bazy wypadowej to najlepsze wyjście. W miejscowości działa wiele restauracji kawiarni, barów, a noclegi w Świeradowie Zdroju to różnorodna oferta apartamentów, hoteli, domów wczasowych, pensjonatów. Nie brakuje także tańszych kwater i pokoi.

Więcej informacji o Świeradowie na stronie: http://www.swieradow.pl
 


 

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0