Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Kowary

W połowie XII wieku na stoku Rudnika (w sąsiedztwie dzisiejszych Kowar) walońscy poszukiwacze odkryli rudę żelaza. Parę lat później rozpoczęto eksploatację rudy - takie były początki Kowar. Prawa miejskie Kowary otrzymały od władcy Czech i Węgier Władysława Jagiellończyka w roku 1513. W XVI-tym wieku miasto było jednym z czołowych ośrodków dolnośląskiego przemysłu żelaznego. Dobrą, górniczą passę Kowar zakończyły wojny 30-letnie (XVII wiek) - miasto zostało zniszczone, a większa część kopalń zalana. Po wojnie w Kowarach rozwinęło się za to tkactwo. W 1741 roku Kowary przyłączono do Prus. Do wydobywania rud żelaza powrócono po I Wojnie Światowej, po następnej wojnie także, przez krótki czas, wydobywano magnetyt, a także, w ścisłej tajemnicy, rudę uranu.

Obecnie Kowary rozwijają się również dzięki turystyce. To cieszący się popularnością region. Na narciarzy czekają przygotowane trasy biegowe na zboczu Góry Wałowej, można również biegać w okolicach Przełęczy Okraj. Latem region wykorzystywany jest przez wielbicieli kolarstwa górskiego. Przez Kowary przechodzi także kilka oznakowanych ścieżek rowerowych. Można tutaj również oddawać się jeździe konnej. Wyznaczono tu nawet szlak konny do Western City w Ściegnach. Ponad głowami, z kolei, niejednokrotnie szybują paralotnie. Góra Rudnik to najchętniej wybierane miejsce startu. Poza pięknymi widokami, paralotniarze doceniają dużą liczbę pastwisk i łąk w okolicy - bezpiecznych lądowisk. Kowary to także dobra lokalizacja do wędrówek po Rudawach Janowickich oraz Karkonoszach. Najłatwiej dojść na Przełęcz Okraj, i dalej w Karkonosze.

Najważniejsze atrakcje w Kowarach:

Zapraszamy na stronę: www.kowary.info.pl

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0