Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn (Spindleruv Mlyn) jest jednym z największych i najważniejszych centrów turystycznych i narciarskich w Czechach. Miasto położone jest malowniczo na wysokości 715-1310 m. n.p.m., u zbiegu rzeki Łaby i potoku górskiego. Całe miasto położone jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP). Szerokie możliwości uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku są głównymi walorami, dzięki którym Szpindlerowy Młyn stał się atrakcyjny o każdej porze roku.

Miejscowość powstała w wyniku połączenia kilku osad - Svatego Petra, Krausovych Boud oraz Bedrichova. Turystyka w Szpindlerowym Młynie rozpoczęła się dopiero w XX wieku i początkowo opierała się prawie wyłącznie na turystach niemieckich. Chcąc usprawnić dojazd z Niemiec, właściciele obiektów noclegowych starali się o wybudowanie drogi do Jeleniej Góry - w wyniku tych działań powstała droga do Przełęczy Karkonoskiej, jednak nie ma ona swojego odpowiednika po stronie polskiej.

Szpindlerowy Młyn zimą

Szpindlerowy Młyn to idealne miejsce dla wszystkich zimowych dyscyplin sportowych. Miasto oferuje narciarzom 14 wyciągów narciarskich i kolejek linowych. Trasy zjazdowe o łącznej długości 25 km są perfekcyjnie przygotowane i mają różne stopnie trudności. Również amatorzy snowboardu na pewno docenią zalety snowparku i U-rampy w Svatym Petrze. Na początkujących narciarzy czekają wykwalifikowani instruktorzy z długoletnim doświadczeniem w nauce jazdy na nartach zjazdowych, biegowych i snowboardzie. W okolicach Szpindlerowego Młyna przygotowano ponad 85 km oznakowanych i utrzymywanych tras biegowych, zaś w partiach grzbietowych wytyczono 150km tras biegowych.

W sezonie zimowym można również skorzystać z kortów tenisowych w halach sportowych, popływać w basenach hotelowych lub Aquaparku, pograć w kręgle, squasha, postrzelać w strzelnicy lub zadbać o swoje zdrowie w centrach fitness. Dzieci mogą aktywnie wypocząć korzystając z jazdy na torze saneczkowym, bobslejowym lub tubie śnieżnej.

Szpindlerowy Młyn latem

Latem miasto stwarza szerokie możliwości uprawiania turystki górskiej, jazdy na rowerach, a także sportów wodnych. W okolicach Szpindlerowego Młyna jest ponad 180 km oznakowanych szlaków turystycznych i ok. 100 km oznakowanych tras rowerowych. Warto wybrać się ze Szpindlerowego Młyna na wzniesienie Medwiedin - opis wycieczki tutaj: www.karkonosze.pl/medwiedin-medvedin-pl/wycieczki. Zapora wodna Labska stwarza idealne warunki do wędkowania, a wiosną na rzece Łabie odbywają się zawody w kajakarstwie górskim. Dzieci i dorośli mogą również skorzystać z letniego toru saneczkowego, pograć w minigolfa, pobawić się na wielkiej huśtawce w parku linowym lub pograć w kręgle. 

Baza noclegowa

Szpindlerowy Młyn stanowi jeden z największych ośrodków turystycznych w Czechach. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do najważniejszych miejscowości turystycznych w polskich Karkonoszach, czescy właściciele nie budują nowych, dużych obiektów, skupiając się raczej na modernizacji i podnoszeniu standardu w już istniejących obiektach. Zapraszamy do zapoznania się z listą obiektów noclegowych w Szpindlerowym Młynie.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0