Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Wodospad Mumlawy

Wodospad Mumlawy w czeskich Karkonoszach koło Harrachova.

Mumlava to górski potok w czeskich Karkonoszach. W pobliżu Harrachova (około 1,5 kilometra na wschód od centrum miejscowości) znajduje się Wodospad Mumlawy (czes. Mumlavský vodopád). Kaskada ma wysokość około 10 metrów i jest bardzo szeroka. Woda górskiego potoku spada z granitowych bloków tworząc na dole głębokie kotły eworsyjne zwane Czarcimi Okami (czes. Čertova oka). Wodospad można podziwiać albo z tarasu widokowego albo z małego mostka na Mumlawie.

Jak dojść do wodospadu Mumlawy?

Najłatwiej z Harrachova - szlakiem niebieskim z centrum miejscowości w kierunku schroniska Labská bouda bądź szlakiem żółtym łączącym części Harrachova: Rýžoviště i Nový Svět. W pobliżu znajduje się schronisko Mumlavská bouda i lubiana restauracja wycieczkowa "U lišáka" - jest więc gdzie zregenerować siły przed dalszą wędrówką. Droga ta jest asfaltowa, dlatego jest to bardzo dobra perspektywa dla osób starszych oraz rodzin z wózkiem.


Autem, czy pociągiem?

  • Autem - nieopodal dworca autobusowego w Harrachovie znajduję się płatny parking, z którego od razu wchodzi się na most nad drogą (niebieski szlak), ten spacer do samego wodospadu zajmuję około 20 minut.

  • Pociągiem - przejazd ze Szklarskiej Poręby Górnej do stacji Harrachova. Ze stacji do wodospadu dzieli odcinek około 5 km, jej przejście zajmuje około 1,5 godziny.

Sprawdź komfortowe noclegi w pobliżu

Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Wodospad Mumlawy

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0