Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Wodospad Mumlawy

Wodospad Mumlawy w czeskich Karkonoszach koło Harrachova.

Mumlava to górski potok w czeskich Karkonoszach. W pobliżu Harrachova (około 1,5 kilometra na wschód od centrum miejscowości) znajduje się Wodospad Mumlawy (czes. Mumlavský vodopád). Kaskada ma wysokość około 10 metrów i jest bardzo szeroka. Woda górskiego potoku spada z granitowych bloków tworząc na dole głębokie kotły eworsyjne zwane Czarcimi Okami (czes. Čertova oka). Wodospad można podziwiać albo z tarasu widokowego albo z małego mostka na Mumlawie.

Jak dojść do wodospadu Mumlawy?

Najłatwiej z Harrachova - szlakiem niebieskim z centrum miejscowości w kierunku schroniska Labská bouda bądź szlakiem żółtym łączącym części Harrachova: Rýžoviště i Nový Svět. W pobliżu znajduje się schronisko Mumlavská bouda i lubiana restauracja wycieczkowa "U lišáka" - jest więc gdzie zregenerować siły przed dalszą wędrówką. Droga ta jest asfaltowa, dlatego jest to bardzo dobra perspektywa dla osób starszych oraz rodzin z wózkiem.

Autem, czy pociągiem?

  • Autem - nieopodal dworca autobusowego w Harrachovie znajduję się płatny parking, z którego od razu wchodzi się na most nad drogą (niebieski szlak), ten spacer do samego wodospadu zajmuję około 20 minut.

  • Pociągiem - przejazd ze Szklarskiej Poręby Górnej do stacji Harrachova. Ze stacji do wodospadu dzieli odcinek około 5 km, jej przejście zajmuje około 1,5 godziny.

Sprawdź komfortowe noclegi w pobliżu

Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Wodospad Mumlawy

Ulubione (0)