Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Termy Cieplickie

Kompleks basenów rekreacyjno-sportowych, położony w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - Cieplicach - przy Parku Zdrojowym.

Termy Cieplickie położone są w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplicach, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch zrewitalizowanych parków oraz licznych zabytków, atrakcji turystycznych, teatru, ciągów spacerowych, obiektów sanatoryjno-hotelowych i gastronomicznych. Trzy darmowe parkingi są w stanie pomieścić łącznie ponad 150 samochodów. Oprócz dni, w których organizowane są imprezy tematyczne, obiekt czynny jest od 8.00 do 22.00, siedem dni w tygodniu ze świętami włącznie.

To co wyróżnia Termy Cieplickie od okolicznych basenów, czy aquaparków to wykorzystanie słynnych wód termalnych o niespotykanym, w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze. Cieplicki obiekt korzysta z tego samego ujęcia, co pobliskie, odwiedzane niegdyś przez koronowane głowy całego świata, Uzdrowisko, wykorzystując wody fluorkowo-krzemowe z odwiertu o głębokości niemal 2 km, która przed schłodzeniem i rozrzedzeniem do poziomu zgodnego z Polską Normą, ma temperaturę dochodzącą do 89°C.  

Kompleks podzielony jest na trzy strefy. W skład strefy basenów wewnętrznych wchodzą: basen rekreacyjny z hydromasażami, huśtawką wodną i „dziką rzeką” połączony z basenem pływackim o długości 25 metrów i 4 torach, 2 brodziki ze zjeżdżalniami i tryskaczami dla dzieci, dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnie „Anakonda” i „Cebula” oraz 2 baseny termalne z leżankami wodnymi i możliwością wypłynięcia na zewnątrz hali basenowej bez względu na porę roku i temperaturę powietrza.

Kolejny zewnętrzny basen Parkowy, z torową zjeżdżalnią rodzinną, drugą zjeżdżalnią rurową, gejzerami i parasolem wodnym, jest czynny od maja do września. Zainstalowano w nim kosze do gry w aquabasket a wokół znajduje się drewniana i zielona plaża z leżakami.

Całość uzupełnia strefa SPA w której znajdują się dwie sauny fińskie o różnych temperaturach, sauna parowa, sauna infrared, bicze wodne, dodatkowe trzy wanny jacuzzi, tepidarium, grota śnieżna, strefa relaksu z podgrzewanymi leżankami ceramicznymi oraz dwa gabinety w których oferuje się liczne zabiegi i masaże. ​

Dodatkowo Termy Cieplickie oferują różnorodne zajęcia  Fitness i Aquafitness, dwie sale do treningu funkcjonalnego i aerobowego, możliwość wynajęcia kortu do squasha. Ponadto w obiekcie znajduje się sklep sportowy, zaplecze konferencyjne i strefa gastronomiczna. 

Bez wątpienia, Termy Cieplickie, stały się obowiązkowym punktem wycieczek, wczasów i urlopów spędzanych w Karkonoszach. 

Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej Term Cieplickich

KONTAKT

Termy Cieplickie spółka z o.o.
ul. Park Zdrojowy 5 , 58-560 Jelenia Góra
​tel.: 75 754 69 01
www.termycieplickie.pl/termy_cieplickie


Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0