Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Śladami Kurta Ueberschaera - wycieczka zorganizowana

Kurt Ueberschaer to główny bohater komiksu o Miedziance. Sam komiks został napisany przez mieszkańca Warszawy, który podróżując po Dolnym Śląsku trafił do zapomnianego miasta Miedzianki, postanowił w niej zamieszkać oraz zrobić coś dobrego dla rozwoju tego niezwykłego miejsca.  Miedzianka, niegdyś wspaniale rozwijające się miasteczko, z dwoma kościołami, pałacem, rynkiem i browarem, po II Wojnie Światowej praktycznie zniknęła z powierzchni ziemi. Dziś, na nowo odkrywana, oferuje niepowtarzalną historię, tajemnicę oraz nieporównywalny z żadnym innym smak piwa, w nowo otwartym kameralnym browarze, kontynuującym browarnicze tradycje sprzed wojny

W trakcie wędrówki śladami Kurta Ueberschaera, emerytowanego komisarza policji z Breslau (Wrocław), który  zostaje poproszony przez miejscowego Pastora o przeprowadzenie śledztwa w sprawie tajemniczego zniknięcia rzeźby z kościoła ewangelickiego w Kupferbergu (Miedziance),  zagłębimy się w atmosferę miasteczka sprzed wojny, kiedy tętniło życiem i gwarem.  Zobaczymy to, co zostało po starym browarze, chlubie miasteczka. Wyobrazimy sobie tętniący życiem rynek, w miejscu gdzie kiedyś rzeczywiście się znajdował. Odwiedzimy pozostałości  cmentarza, kościoła ewangelickiego. Zobaczymy pałac oraz kościół katolicki. Zwieńczeniem naszej wycieczki będzie odwiedzenie  grobu Hugo Ueberschaera, pierwowzoru komiksowego Komisarza.

Program:

Zwiedzanie zaginionego miasta Miedzianka z pomocą starych map: rynek w Miedziance, kościół protestancki, cmentarz, pałac, dawny browar i dom browarnika, grób ostatniego prtzedwojennego mieszkańca Miedzianki (pierwowzoru bohatera komiksu), współczesny działający browar Miedzianka
 
Czas trwania: ok 2 h
 
Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • od 40 zł/ osoba przy min 6 osobach

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0