Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko Odrodzenie

Schronisko Odrodzenie może przenocować jednocześnie 112 osób, jest bar i pełen węzeł sanitarny. Można wybrać się na wycieczki - na Słonecznik, wodospady Srebrne Kaskady i Wodospad Myi.

Schronisko Odrodzenie jest jednym z piękniej położonych gościńców turystycznych w Karkonoszach. Sąsiaduje z czeskim schroniskiem Spindlerowa Bouda, które umiejscowione jest po drugiej stronie Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. Właśnie tą droga najłatwiej dojść do Odrodzenia praktycznie z każdego miejsca w Karkonoszach. W 3 godziny dotrzemy tutaj z Hali Szrenickiej czy spod Łabskiego Szczytu, a w mniej niż 2 godziny ze Strzechy Akademickiej czy z Samotni.

Jak dojść do Schroniska Odrodzenie? 

Najszybszym sposobem na dotarcie do Odrodzenia jest wyprawa z Przesieki lub Borowic drogami nieoznakowanymi, trasa ma około 7 kilometrów i zajmuje 2 godziny, lub z Jagniątkowa szlakiem czarnym i czerwonym – trasa jest dłuższa o 1 kilometr i około 30 minut. Jest to droga doskonała dla turystów wymagających rytmu spacerowego, ale i posiadających orientację w Karkonoszach. Mniej pewni turyści, wybierający się na wyprawę okazyjnie, powinni wybrać bardziej malownicza trasę z dowolnego właściwie miejsca w Karkonoszach, szlakiem czerwonym, czyli Drogą Przyjaźni. Do schroniska można również dotrzeć od strony czeskiej, samochodem z miejscowości Szpindlerowy Młyn.

Oferta

 • Około 100 miejsc noclegowych, pokoje 1, 2, 4, 5 i 6 - 8 osobowe.

 • Do dyspozycji Gości jest bufet, gdzie można zjeść pożywne śniadania oraz klasyczne polskie obiady w dobrych cenach, czynne od godziny 8.00 do godziny 20.00.

 • Możliowść płatności kartą.

 • Zimą dostępne stoki narciarskie.

Cennik noclegów w Schronisku Odrodzenie

 • CENY ZA NOCLEGI W TYGODNIU  (OD NIEDZIELI DO CZWARTKU)

  Pokój turystyczny:
  1 osobowe  – 60 zł /os./doba
  2 – 3 osobowe  – 55 zł /os./doba
  4 – 5 osobowe  – 50 zł /os./doba
  6 – 8 osobowe  – 45 zł /os./doba

  Pokój z łazienką – 70 zł /os/doba
  Pokój z łazienką (apartament) – 80 zł /os/doba

  CENY ZA NOCLEGI W WEEKENDY (OD PIĄTKU DO NIEDZIELI)
  DŁUGIE WEEKENDY, ŚWIĘTA, WAKACJE, FERIE:

  Pokój turystyczny:
  1 osobowe  – 70 zł /os./doba
  2 – 3 osobowe  – 65 zł /os./doba
  4 – 5 osobowe  – 60 zł /os./doba
  6 – 8 osobowe  – 55 zł /os./doba

  Pokój z łazienką– 80 zł /os/doba
  Pokój z łazienką (Apartament)  – 90 zł /os/doba

  – Dzieci do lat 5 nie korzystające z dodatkowego łóżka  – bezpłatnie
  – Opłata miejscowa – 2,50 zł /os/doba
  – Jednorazowa opłata za komplet pościeli – 12 zł /os
  – Akceptujemy zwierzęta opłata za psa – 20 zł /doba
  – Zniżka dla członków PTTK na nocleg – 20%

  Ceny zawierają podatek VAT

  W związku z inflacją ceny mogą ulec zmianie

  Noclegi

  Bazę noclegową stanowi schroniska stanowi ok 100 miejsc do spania. Dostępne sa pokoje 1 i 2 osobowe oraz 4 – 5 i 6 – 8 osobowe. Ceny zaczynają się już od 45 zł w pokojach wieloosobowych. Do dyspozycji gości jest bufet, gdzie można zjeść pożywne śniadania oraz klasyczne polskie obiady w dobrych cenach. Bufet jest czynny do godziny 20:00

Kilka informacji..

Schronisko jeszcze przed wojną było własnością pewnego Żyda, a zostało zbudowane stosunkowo późno, bo pod koniec lat 20-tych XX wieku. Gościniec od początku dobrze prosperował, w związku z czym stał się ważny dla nazistów, którzy początkowo urządzili tam schronisko dla młodzieży z Hitlerjugend, a później pokoje udostępniono niemieckim wojskowym na wypoczynek. Po wojnie i zmianie granic schronisko trafiło w polskie ręce, a obecnie jest własnością PPTK.

Schronisko umiejscowione jest niedaleko Przełęczy Karkonoskiej, nieco poniżej Małego Szyszaka. Trudne warunki bytowe w okresie zimy, często zniechęcają potencjalnych turystów przed odwiedzeniem Odrodzenia, tym bardziej, że okolica nie obfituje w nartostrady. Obecnie schronisko Odrodzenie stanowi przyjemny przystanek w trakcie wycieczek w Karkonoszach.

W schronisku może przenocować jednocześnie 112 osób, znajdziemy tam bar i pełen węzeł sanitarny. Przebywając w schronisku z powodzeniem możemy wybrać się na krótkie wycieczki – Na Słoneczniki, wodospady Srebrne Kaskady i Wodospad Myi, a także udać się do AquaParku w Szpindlerowym Młynie.

Kontakt:

ul. Karkonoska 1
58-563 Przesieka, gmina Podgórzyn,
telefon:  (+48) 780 152 207
E-mail: piotrkaczmarek2@op.pl

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – Październik 2022r. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0