Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko Na Stogu Izerskim

Schronisko Na Stogu Izerskim oferuje 73 miejsca noclegowe w salach kilku i wieloosobowych. Można również skorzystać z dwóch pokoi dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Stóg Izerski jest, zaraz po Smreku, jednym z najwyższych szczytów Gór Izerskich i wznosi się na wysokość 1107 metrów n.p.m. Na północnowschodnim zboczu, a więc po polskiej stronie gór, znajduje się schronisko na Stogu Izerskim, powstałe w 1924 roku dzięki działalności fundacji Schaffgotschów. Budynek schroniska jest niezwykle interesujący architektonicznie, stylistyką przypomina nieco budynki, które można spotkać w Alpach. Schronisko jest częścią Głównego Szlaku Sudeckiego oraz, jednocześnie, najdalej na zachód wysuniętym schroniskiem w Sudetach. Wielką atrakcją jest panorama roztaczająca się z tarasu schroniska – widzimy stąd Obniżenie Świeradowa, Pogórze Izerskie oraz Grzbiet Kamieniecki. Schronisko na Stogu Izerskim znajduje się pod zarządem PTTK, oferuje 73 miejsca noclegowe w salach kilku i wieloosobowych. Bardziej wymagający goście mogą korzystać z dwóch, specjalnie przygotowanych pokoi, przeznaczonych dla dwóch osób, z pełnym węzłem sanitarnym. Wspaniała atmosfera panuje w sali kominkowej, gdzie często organizowane są spotkania z właśnie przebywającymi gośćmi, kuchnia oferuje smaczne i niedrogie wyżywienie. W schronisku z powodzeniem można zorganizować imprezę okolicznościową czy obóz.

Okolice schroniska są atrakcyjne o każdej porze roku – zimą w Izerach dominują narciarze, natomiast latem nietrudno napotkać zorganizowane wycieczki piesze – schronisko jest spacerowym celem kuracjuszy świeradowskich. Niedaleko schroniska (około 30 minut drogi) znajduje się wyciąg narciarski Świeradowiec, okolica poprzecinana jest szlakami turystyki pieszej i rowerowej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak dojśc do Schroniska Na Stogu Izerskim?

Zielonym szlakiem dotrzemy do schroniska z Czerniawy, natomiast czerwonym ze Świeradowa i dalej do Szklarskiej Poręby. Trasa pomiędzy schroniskiem a Świeradowem to około dwugodzinny spacer. Można równiez wjechać kolejką gondolową ze Świeradowa Zdroju.

Widok na Schronisko Na Stogu Izerskim

 

 

Cennik Noclegów w Schronisku na Stogu Izerskim

  • pokój 2 osobowy z łazienką -  60 zł/os

  • pokój 4 - 5 osobowy z umywalką - 45 zł/os

  • pokoje wieloosobowe - 35 zł/os

  • jednorazowa opłata za pościel - 8 zł/os

Kontakt:

tel. 75 75 22 110
email: stogizerski@op.pl


Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0