Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko na Hali Szrenickiej

Schronisko na Hali Szrenickiej to duży budynek - ponad 100 miejsc noclegowych, sale rekreacyjne i bufety, a także sauna fińska i własny wyciąg orczykowy.

Jak dojść do Schroniska na Hali Szrenickiej?

Dojście na Halę Szrenicką najwygodniej rozpocząć w miejscowości Szklarska Poręba, a precyzyjniej, od Szklarskiej Poręby Górnej. Wybieramy szlak czerwony, który poprowadzi nas przez wąskie dno doliny Kamiennej, miniemy Krucze Skały, dużą atrakcje tej okolicy, następnie kamienistą, leśną droga podejdziemy do Wodospadu Kamieńczyka, a stąd już prosto na Halę Szrenicką. Piękne widoku czekają na nas u zwieńczenia wędrówki. Trasa obejmuje tylko 5,5 kilometra drogi i trwa około 1 godzinę i 45 minut.

Noclegi na zboczu najwyższego szczytu w Karkonoszach.

W tym schronisku znajdują się ponad 100 miejsc noclegowych. Pokoje 1 i 2 osobowe oraz 3 – 5 i 6 – 8 osobowe.

Cennik:

 • pokoje 6, 8, 14 - osobowe – 30 zł /os/dobę

 • pokoje 5 - osobowe – 33 zł /os/dobę

 • pokoje 4, 3 - osobowe – 35 zł /os/dobę

 • pokoje 2 osobowe – 40 zł /os/dobę

 • pokoje 1 osobowe – 45 zł /os/dobę

 • pościel jednorazowa dopłata - 10 zł

 • pokoje z umywalkami – 50 zł /os/dobę

 • apartamenty – 60 zł /os/dobę

 • zniżka dla dzieci do lat 12 – 20%

W tym miejscu można zjeść bardzo dobre posiłki, które są serwowane w bufecie wyłącznie ze świeżych i naturalnych składników. W menu znaleźć można śniadania, dania główne, zupy, naleśniki, pierogi, dodatki, napoje gorące. Po ciężkiej wędrówce warto zatrzymać się na chwilę relaksu i doładowania energii właśnie w tym schronisku.

W tym miejscu na nudę nie można narzekać!

Dla Gości udostępniane jest wiele atrakcji:

 • plac zabaw dla najmłodszych z widokiem na góry,

 • dla trochę starszych taras słoneczny z panoramą Gór Izerskich,

 • schronisko zapewnia bezpłatne Wi - Fi,

 • recepcja jet czynna całą dobę,

 • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz bezpośredni dostęp do stoków,

 • ping pong, piłkarzyki,

 • trzy osobne sale z telewizorami LED,

 • akceptacja zwierząt,

 • możliwość płatności kartą.

{{name=partgallery id=12 controller=karkonosze_attractions photos=8-1}}

Historia tego schroniska rozpoczyna się już w XVIII wieku, kiedy na miejscu obecnego budynku powstał mały szałas pasterski. Lata rozwoju turystki, a także zawieruchy wojennej doprowadziły do stanu obecnego, czyli dużego budynku z ponad 100 miejscami noclegowymisalami rekreacyjnymi i bufetami, a także sauną fińską i własnym wyciągiem orczykowym. W chwile przed wojną, chatka pasterska, będąca już sporych rozmiarów gospodarstwem agroturystycznym, stała się wysokiej klasy hotelem. Z tym miejscem wiąże się pewien rekord – w latach 70-tych XX wieku pożar strawił znaczna cześć górnej kondygnacji schroniska uniemożliwiając przyjmowanie gości. Jednak, po długim planowaniu, w ciągu 4 miesięcy zakończono odbudowę znacznej części zniszczonego budynku – w ten sposób ustanowiono rekord, jeszcze żaden z górskich budynków nie został tak szybko odbudowany i to w miesiącach zimowych. Obecnie schronisko funkcjonuje w podobny sposób, jak inne tego typu placówki. Organizowane są zabawy okolicznościowe – Sylwester czy Andrzejki, turyści mogą odpoczywać tutaj kilka chwil, a także kilkanaście dni. Piechurzy spragnieni kontaktu ze światem znajda ukojenie w kafejce internetowej.

Schronisko leży w bardzo dogodnym miejscu Karkonoszy – stanowi doskonały punkt startowy dla każdego turysty planującego dłuższy pobyt w górach, natomiast zimą schronisko znajduje się w zasadzie w samym sercu stoku narciarskiego. Każdy, kto planuje urlop w Szklarskiej Porębie, powinien rozważyć możliwość nocowania właśnie na Hali Szrenickiej, gdzie nie tylko piękne widoki i hula wiatr, ale każdy turysta znajdzie miłą atmosferę. Dużym atutem schroniska jest możliwość negocjowania cen, a także wspomniane już położenie wśród nartostrad i dróg rowerowych. Właściciele schroniska wspierają każdy rodzaj aktywności turystycznej, w związku z czym dysponują przechowalnią rowerów i nart, serwisem sprzętu, a także wypożyczalnią. Ruch turystyczny w tej okolicy odbywa się w wielu kierunkach – granica czeska, Izery, wschód, masa szlaków rowerowych, pieszych i nartostrad, Śnieżne KotłyWodospad Kamieńczyka itp. itd.


Schronisko na Hali Szrenickiej zimą

Przed schroniskiem

Kontakt:

tel. 75 753 32 70
email halaszrenicka@op.pl

Sprawdź inne NOCLEGI w pobliżu
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0