Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Schronisko Kochanówka

Schronisko Kochanówka, tuż przy Wodospadzie Szklarki - 12 miejsc noclegowych, w tym dwuosobowy pokój z widokiem na wodospad.

Spędzając wakacje w Karkonoszach, w okolicy Szklarskiej Poręby, warto rozpocząć zwiedzanie okolicy od wodospadu Szklarki oraz pobliskiego schroniska Kochanówka. Ten dom gościny pamięta czasy początków turystyki w Karkonoszach i jest jednym z lepiej prowadzonych schronisk w tych górach. Historia „Kochanówki” jest nieco inna od początków podobnych gościńców powstających w wyższych partiach gór. Tutaj żaden pasterz nie wypasał kóz, nikt nie potrzebowała odpoczywać po długiej wędrówce. Okolice wodospadu Szklarki były zawsze tłumnie odwiedzane z racji swego dogodnego położenia – niskie partie Karkonoszy, w dodatku przy głównej drodze, w zaciszu. Tutaj był potrzebny bufet, który z czasem ewoluował w wygodny dom gościnny z pokojami z widokiem na wodospad. Szlak prowadzący do wodospadu spod parkingu przy drodze krajowej nr 3 jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i jest pierwszym tego typu szlakiem w Karkonoszach i Sudetach Zachodnich.

Schronisko Kochanówka dysponuje 12 miejscami noclegowymi, w tym dwuosobowym pokojem z widokiem na wodospad. W schronisku dobrze zjemy, a nawet zorganizujemy imprezę okolicznościową. Atmosfera w schronisku przypomina tę, którą pozostawiliśmy w domu. Dogodne położenie „Kochanówki” jest wygodne przede wszystkim dla turystów planujących wiele wycieczek w góry oraz dla narciarzy potrzebujących odpoczynku w zaciszu. Również rowerzyści chwalą sobie „Kochanówkę” jako bazę wypadową na liczne trasy rowerowe. Nocy nie urozmaica zachód słońca, ale wodospad, którego okolica jest podświetlana.

Jak dojść do Schroniska Kochanówka?

Schronisko Kochanówka leży około 300 metrów od drogi E65 (krajowa 3), przy której zaparkujemy samochód, a także skorzystamy z bogatej oferty straganów z pamiątkami i oscypkami. Szlak do Wąwozu Szklarki i samego wodospadu prowadzi przez las. Z centrum Szklarskiej Poręby można dojść  szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem czarnym.

Warto wiedzieć!

  • Bufet czynny jest codziennie.

  • W bufecie można płacić tylko gotówką.

  • W schronisku znajdują się dwa  pokoje dwuosobowe i jeden pokój trzyosobowy.

  • Do dyspozycji Gości są dwie łazienki z prysznicami.

  • Schronisko posiada zasięg GSM  i umożliwia swoim Gościom dostęp do Wi-Fi.

  • Zwierzęta mile widziane.

Turyści odwiedzający schronisko przybywają tutaj, by podziwiać wspomniany wodospad Szklarki, który rozdziera Wąwóz Szklarki. Rzeka Szklarka spada tutaj z wysokości 13,3 metrów jedną kaskadą wprost w kolisty kocioł erozyjny. Górna krawędź wodospadu leży na wysokości 528 metrów n.p.m., a okolica porośnięta jest mieszanym drzewostanem buków i jodeł, które tworzą specyficzny mikroklimat.

Sprawdź inne NOCLEGI w okolicy!

Kontakt:

tel. 781 024 159
Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0