Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Ptasie Gniazda

Na szczycie Babińca ukryte pomiędzy drzewami położone Ptasie Gniazda

Ptasie Gniazda budowa i położenie

Ptasie Gniazda (ok. 985 m n.p.m.) położone są w Karkonoszach na zachód od Babińca, pomiędzy Szklarską Porębą a Jakuszycami. Skałki składają się z kilku granitowych ostańców oraz kilku mniejszych form skalnych. Zbudowane są z granitu karkonoskiego. Na skałkach możemy zaobserwować wiele ciekawych procesów geologicznych, takich jak kociołki wietrzeniowe, spękania w trzech kierunkach – cios granitowy, oraz cios odprężeniowy, który powoduje formy wietrzenia materacowego. Ze szczytu skałek możemy podziwiać zachodnią cześć Karkonoszy ze Szrenicą, Góry Izerskie – od Przełęczy Szklarskiej aż po Wysoki Kamień

Jak dotrzeć do skałek Ptasie Gniazda ?

Do skałek Ptasie Gniazda najłatwiejsze dojście wiedzie od parkingu przy drodze krajowej nr 3 (Szklarska Poręba – Jakuszyce), naprzeciw nieczynnej nartostrady pod Babińcem. Musimy odnaleźć leśną drogę, na którą wejście znajduje się około 100 metrów od parkingu w stronę Jakuszyc. Drogą kierujemy się na szczyt Babińca. Na pierwszym rozdrożu skręcamy w prawo pod górę, dochodzimy do drugiego rozdroża, gdzie skręcamy także w prawo i po pokonaniu około 200 metrów docieramy na szczyt. Skałki Ptasie Gniazda znajdują się dokładnie z lewej strony szczytu Babiniec patrząc na północ. Niestety, skałki są niewidoczne z tego miejsca, gdyż leżą w gęstym lesie, około 100 metrów od szczytu. Najlepszą opcją pokonania tego odcinka jest pójście przez las na wprost od chatki na Babińcu. Ostrzegamy, że teren jest bardzo trudny i łatwo o kontuzje. Leży tu sporo głazów, są wysokie jagodziny, pod którymi ukrytych jest sporo zagłębień i dziur. Z tego względu nie polecamy zimowych wypraw na Ptasie Gniazda.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0