Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Perła Zachodu w Siedlęcinie

Perła Zachodu - malownicze schronisko na krawędzi urwiska nad jeziorem Modrym, niedaleko Jeleniej Góry.

Perła Zachodu to schronisko położone nad brzegiem jeziora Modre (jezioro zaporowe na rzece Bóbr), w Siedlęcinie, kilka kilometrów od Jeleniej Góry. Pierwszy budynek - gospodę Turmsteinbaud - wybudowano tu w 1927 roku. Schronisko Perła Zachodu jakie możemy dziś odwiedzać, to budynek wzniesiony w 1950 roku na miejscu gospody Turmsteinbaud. Zważywszy na podobieństwo do wcześniejszego obiektu (zobacz widok na starej pocztówce), schronisko Perła Zachodu można uznać za kontynuację architektoniczną poprzedniczki. Budynek schroniska jest malowniczo usytuowany - nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora Modre. Budowlę wzniesiono z ciemnych bali drewnianych, z którymi kontrastują jasne obramowania okien. Przy głównym budynku wzniesiono kamienną wieżę widokową. W dole, nad jeziorem usytuowana jest kładka łącząca brzegi jeziora. Dopiero z niej widać ile ciężkiej pracy i materiałów wymagało wzmocnienie urwiska i skonstruowanie podstawy schroniska.

Jak dojść do schroniska Perła Zachodu?

Od strony Jeleniej Góry - od Wzgórza Krzywoustego (popularny "Grzybek") - do schroniska Perła Zachodu prowadzi niebieski szlak pieszo-rowerowy. Można również podjechać tu samochodem od strony Siedlęcina.

Godziny otwarcia

  • codziennie od 10.00 do 19.00.

Noclegi w Perle Zachodu

Obecnie schronisko nosi nazwę Gościniec Perła Zachodu (dalej jest obiektem PTTK) i mieści restaurację, pokoje noclegowe itd. Są tam organizowane różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Gościniec Perła Zachodu oferuje swoim gościom 26 miejsc noclegowych - trzy pokoje 2 os., dwa pokoje 4 os., i jeden duży pokój 12 os. Istnieje możliwość dostawienia dodatkowego miejsca noclegowego. Każdy z pokoi posiada umywalkę oraz stały dostęp do Internetu. W przypadku większych grup istnieje możliwość negocjacji cen, schronisko honoruje zniżki PTTK.

Cena za nocleg:

  • bez śniadania - 60zł od osoby

  • ze śniadaniem - 80zł od osoby

Kontakt:

Gościniec Perła Zachodu

58-522 Siedlęcin 1
tel. 75 752 30 49
email: schronisko@perlazachodu.eu
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Znajdź nocleg w tej okolicy i zarezerwuj taniej, bez prowizji w polecanych przez nas obiektach.

Powołaj się na portal www.karkonosze.pl i zdobądź nocleg w sprawdzonych przez nas obiektach w specjalnej cenie. Dzięki rezerwacji przez tą stronę wspierasz nasze działania i pomagasz nam rozwijać ten portal dla Ciebie.

Zobacz bazę obiektów noclegowych w pobliżu atrakcji Zobacz wszystkie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0