Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Pałac Staniszów

Pałac Staniszów - wspaniale odrestaurowany XVIII-wieczny pałac w stylu późnego baroku.

Pałac Staniszów położony kilka kilometrów od miasta Jeleniej Góry jest wspaniale odrestaurowanym XVIII-wiecznym pałacem w stylu późnego baroku. Przechodząc w prywatne ręce stał się luksusowym hotelem, wraz z infrastrukturą konferencyjną i wypoczynkową tworzy miłe miejsce na spędzenie weekendowego wypadu w Karkonoszach.

Budynek został zbudowany na planie prostokąta, do którego w późniejszym czasie dobudowano dwa skrzydła, okalające ogród w stylu francuskim i przechodzące w „Dom Kawalera”, zwieńczony wieżyczką z zegarem. Pałac położony jest wśród jednego z pierwszych na tych ziemiach parku w stylu angielskim, który wart jest zobaczenia.

Goście pałacu mają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu – działająca w pałacu Fundacja Forum Staniszów organizuje liczne koncerty, spotkania artystyczne i wystawy miejscowych rzemieślników oraz artystów. Pałac prezentuje nie tylko historyczne wnętrza, ale również odrobinę bajkowego charakteru, który wprowadzają podzielone wg klucza miesięcy i znaków zodiaku pokoje. Można bowiem spędzić weekend w pokoju Stycznia, bądź Lwa, w zależności od upodobań.

Noclegi

  • Pałac Staniszów dysponuje 43 pokojami hotelowymi, dwuosobowymi, z możliwością pojedynczego wykorzystania (5 spośród prezentowanych pokojów to apartamenty). 

  • Pałac dysponuje doskonałymi pakietami spa.

Restauracja pałacowa

  • Restauracja Pałacu Staniszów to nie tylko wyjątkowe dania, ale również historyczne wnętrza, wysokiej klasy zastawa stołowa oraz niewymuszona atmosfera.

  • Restauracja czynna jest codziennie w godz. 10.00 do 22.00.

  • Istnieje możliwość zorganizowania spotkań biznesowych, przyjęć rodzinnych, konferencji lub szkoleń.

Pałac Staniszów

Pałacowe wnętrza - restauracja

Ulubione (0)