Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Pałac Paulinum

Pałac Paulinum znajduje się praktycznie w centrum Jeleniej Góry, obecnie mieści się tu kompleks hotelowo - konferencyjny z sauną, siłownią i grotą solną.

XIX-wieczny pałac Paulinum, górujący nad miastem Jelenia Góra, znajduje się prawie w jej centrum, na niedużym wzniesieniu, w otoczeniu pięknego parku-lasu, sprzyjającego wypoczynkowi i rekreacji. Właściciele pałacu zachęcają do odwiedzin - obiecują spokój i dobry punkt wypadowy w Karkonosze. Budynek pałacu został wybudowany na zlecenie rodziny niemieckich przemysłowców, w architekturze wzorowano się na stylu saksońskich pałaców. Ze względu na jego stosunkowo krótki żywot, pałac ten nie może się pochwalić skomplikowaną historią ani wieloma tajemnicami. Po okresie lekkiego zaniedbania, nastały czasy prosperity i obecnie można korzystać z mieszczącego się w murach budynku kompleksu hotelowo - konferencyjnego z sauną, siłownią i grotą solną, doskonałą kuracją na schorzenia dróg oddechowych. Miłośnicy sportów ekstremalnych znajdą zadowolenie w rozgrywkach paint-ball w otaczającym pałac parku.

Jak dojechać do Pałacu Paulinum?

Pałac Paulinum znajduje się praktycznie w centrum Jeleniej Góry, najłatwiej dojechać od strony hotelu Mercure, dojeżdżając do ulicy Nowowiejskiej, w prawo i dalej do podwoi pałacowych poprzez piękną aleję parkową.

Oferta

  • W Pałcu znjaduję się restauracja, której specjalnością jest kuchnia staropolska i europejska.

  • Wszyscy Goście Pałacu Paulinum mogą bezpłatnie korzystać z hotelowego zaplecza rekreacyjnego, które obejmuje saunę fińską, wannę z hydromasażem, siłownię, grotę solną i salę bilardową.

  • W Pałacu mieści się 29 stylowych, bogato wyposażonych pokoi.

  • Możliowść zorganizowania różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

  • Pałac zapewnia możliwość relaksu w SPA & WELLNESS.

Pałac Paulinum w Jeleniej Górze

Pałac Paulinum - wnętrza - Sala Gdańska


 

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0