Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Pałac Łomnica

Pałac w Łomnicy Dolnej pod Jelenią Górą.

Pałac Łomnica, piękny budynek w stylu barokowym, znajduje się w Łomnicy Dolnej, w odległości około 25 kilometrów od miasta Szklarska Poręba i kilku od Jeleniej Góry. Posiadłość składa się z ogrodu, pałacu głównego oraz Domku Wdów. To właśnie w ty ostatnim mieści się teraz hotel i restauracja. W głównym budynku natomiast można podziwiać ekspozycje dzieł dolnośląskich artystów, mieści się tam Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląskiej, które wciąż się rozwija.

Jak dojechać?

Aby dojechać do pałacu pałacu należy z Jeleniej Góry należy kierować się w stronę lotniska, dotrzeć do osiedla Łomnica i podążać za drogowskazami.

Zwiedzanie i cennik

Muzeum Basic

Samodzielne zwiedzanie z broszurą + Film

Doskonałym wprowadzeniem w temat wystawy „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica’ jest obejrzenie w Sali kinowej w piwnicy pałacowej 13 minutowego filmu podsumowującego burzliwe dzieje i losy jego mieszkańców. Następnie uczestnicy mogą z pomocą wypożyczonego w cenie biletu wstępu przewodnika w formie drukowanej broszury samodzielnie zwiedzać każde z pomieszczeń.

Orientacyjny czas zwiedzania: ok. 1 h. Ceny biletów wstępu: normalny-19,- zł, ulgowy szkolny-9 zł, ulgowy-16 zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu. Rezerwacja: tel. 75 71 30 460, e-mail: hotel@palac-lomnica.pl

 

Muzeum Classic

Zwiedzanie majątku i muzeum w pałacu z przewodnikiem + Film

Grupy zainteresowane poznaniem pałacu i majątku w Łomnicy wraz z założeniem parkowo-folwarcznym zachęcamy do zwiedzania z przewodnikiem. Zaprosi on na wspólny spacer po najciekawszych miejscach parku i folwarku opisując ich funkcje i historię. Następnie grupa zwiedza z nim muzeum w Dużym Pałacu i dowiaduje się o istotnych faktach z historii pałacu i życia jego mieszkańców. Na zakończenie grupa zapraszana jest do sali kinowej w piwnicy pałacowej na prezentację poruszającego 20 minutowego filmu o historii pałacu, jego ratowania i odbudowy oraz o jego obecnej funkcji.

Orientacyjny czas zwiedzania + film: 2h. Koszt przewodnika: 280,- zł. Ceny biletów wstępu: normalny - 19,- zł, ulgowy szkolny - 9,- zł, ulgowy - 16,- zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu. Rezerwacja: tel. 75 71 30 460, e-mail: hotel@palac-lomnica.pl

Muzeum Virtual

Zwiedzanie z przewodnikiem multimedialnym

Wypożyczając tablet ze słuchawkami lub logując się do sieci lokalnej na własnym smartfonie, grupa może zwiedzić muzeum z przewodnikiem multimedialnym. Prowadzi on za pomocą planu pomieszczeń po salach pałacu i umożliwia obejrzenie krótkich filmów przedstawiających historię pałacu oraz losy jego dawnych mieszkańców, w tym służby oaz dzieci, na przestrzeni trzech wieków. Mając do wyboru ponad 60 tematycznych, bardzo różnorodnych, krótkich filmów. Każdy może wybrać film o tematyce, która go najbardziej interesuje. Filmy oglądane w autentycznych, historycznych wnętrzach muzeum, odbywamy prawdziwą podróż w czasie.

Orientacyjny czas zwiedzania w zależności od zainteresowania uczestników: 1-3h. Ceny biletów wstępu: normalny - 19,- zł, ulgowy szkolny - 9,- zł, ulgowy - 16,- zł. Wypożyczenie tabletu za kaucją. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu. Rezerwacja: tel. 75 71 30 460, e-mail: hotel@palac-lomnica.pl

OFERTA GRUPOWA „FENIX Z POPIOŁÓW”

Muzeum Extra

Zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem

Poruszający program zwiedzania łomnickiego majątku, którego motywem przewodnim jest niezwykła, trwająca od 30 lat, odbudowa popadającego ówcześnie w ruinę założenia. Przewodnik rozpoczyna od oprowadzenia grupy po salach muzealnych w Dużym Pałacu, a potem prowadzi do sali kinowej w piwnicy na prezentację 35 minutowego filmu o burzliwej historii i niezwykłej akcji ratunku w ostatniej chwili Pałacu Łomnica przez rodzinę von Küster i grono zaangażowanych osób. Następnie grupa prowadzona jest przez park do Miejsca Spotkań „Dom Modlitwy” i dowiaduje się po drodze o niezwykłych dziejach Małego Pałacu, folwarku i pozostałych odrestaurowanych obiektów majątku. W Domu Modlitwy do obejrzenia jest film o jego rekonstrukcji oraz dodatkowo film o losach tego typu kościołów ewangelickich na Dolnym Śląsku. Po zakończonym oprowadzaniu istnieje możliwość spędzenia wolnego czasu poprzez zapoznanie się z multimedialną wystawą pt. „Śląskie Domy Modlitwy-Śląska Tolerancja” dostępną po zalogowaniu się do sieci lokalnej na własnych smartfonach.

Orientacyjny czas zwiedzania: 2h. Koszt przewodnika: 280,- zł. Ceny biletów wstępu: normalny - 19,- zł, ulgowy szkolny - 9,- zł, ulgowy - 16,- zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu. Rezerwacja: tel. 75 71 30 460, e-mail: hotel@palac-lomnica.pl

OFERTA GRUPOWA „DAWNE ŻYCIE NA FOLWARKU I W PAŁACU ŁOMNICA”

Majątek Extra

Zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem + Film

Podczas zwiedzania majątku z przewodnikiem grupa poznaje tajemnice życia codziennego dawnych mieszkańców pałacu oraz służby. Zycie codzienne od poranka z rozpalaniem pieca, gotowania śniadania na palenisku w historycznej kuchni, przez pracę pana na włościach, codzienne obowiązki ochmistrzyni, aż do lekcji pobieranych przez młodych arystokratów. Przedstawiona będzie także ciężka praca chłopów na folwarku, funkcji poszczególnych budynków, jak spichlerz, stajnia, kuźnia oraz piwnica pieczarkowa, piwnica lodowa oraz Dom Zarządcy. Grupa poznaje cały mikrokosmos i sposób funkcjonowania samowystarczalnego dawnego majątku szlacheckiego z podkreśleniem blasków i cieni dawnej symbiozy pomiędzy właścicielami majątku a ich podwładnymi. Na zakończenie zwiedzania grupa ogląda w zlokalizowanej w piwnicy pałacu sali kinowej 13 minutowy film o jego historii.

Orientacyjny czas zwiedzania: 2h. Koszt przewodnika: 280,- zł. Ceny biletów wstępu: normalny - 19,- zł, ulgowy szkolny - 9 zł, ulgowy - 16 zł. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu. Rezerwacja: tel. 75 71 30 460, e-mail: hotel@palac-lomnica.pl

 

Oferta Pałacu Łomnica

Duży Pałac:

 • 18 historycznych sal na trzech kondygnacjach

 • muzeum z multimedialną wystawą: "Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica"

 • aplikacja z sześćdziesięcioma, krótkimi filmami, w tym także dla najmłodszych

Folwark:

 • piekarnia, sklep folwarczny, sklep lniarski,

 • kuźnia, obora i stajnia,

 • restauracja bufetowa "Stara Stajnia",

 • plac zabaw

Park:

 • 9 ha otwartego przypałacowego parku,

 • angielski park krajobrazowy wzdłuż rzeki Bóbr,

 • historyczny "Ogród Kuchenny",

 • plac zabaw.

Mały Pałac:

 • Hotel (nie do zwiedzania)

 • Restauracja Pałacowa z tarasem parkowym

Restauracje:

 • Restauracja w Małym Pałacu - dania a'la carte serwowane są codziennie od godz. 12.00 do 22.00. 

 • Restauracja Stara Stajnia - restauracja otwarta jest codziennie: 
  w sezonie (1.04 - 30.10 oraz 22.12 - 2.01): 11.00 - 21.00,
  poza sezonem: 11.00 - 19.00.

Historia

Pałac został wybudowany w XVIII wieku przez rodzinę von Thomagnini, drugich z kolei właścicieli Łomnicy. W późniejszych latach kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk i został przebudowany na styl biedermeierowski. W czasach nam bliższych, po II Wojnie Światowej, pałac stał się własnością państwa i był wykorzystywany w celach edukacyjnych – mieściła się w nim szkoła. W latach '90 za odbudowę zabrali się przodkowie dawnych właścicieli, dzięki którym możemy podziwiać ten zachwycający zabytek ziemi jeleniogórskiej.

Ostatnia aktualizacja – lluty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Pałac w Łomnicy

Wnętrza - restauracja


 

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0