Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Owcze Skały

Owcze Skały to jedne z najładniejszych formacji skalnych w Karkonoszach

Owcze Skały budowa i położenie

Owcze Skały (1041 m n.p.m.) położone są w Karkonoszach na północny zachód od Rozdroża pod Przedziałem, w okolicy miejscowości Szklarska Poręba nad drogą krajową nr 3. Owcze Skały to ostańce o wysokości dochodzącej do 20 m, zbudowane z granitu karkonoskiego. Na skałach można zaobserwować cios granitowy czyli spękania biegnące w trzech kierunkach. Od najwyższej frontowej charakterystycznej części skał wzięła się nazwa tej formacji skalnej. Owcze Skały są ciekawym punktem widokowym głównie na Szrenicę, Halę Szrenicką oraz skałki Końskie Łby. Owcze Skały są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych formacji skalnych w Karkonoszach.

Jak dojść do Owczych Skał?

Na Owcze Skały możemy dotrzeć na dwa sposoby: pierwsza i najkrótsza trasa zaczyna się na parkingu przy drodze krajowej nr 3 pomiędzy Szklarską Porębą a Jakuszycami. Naprzeciw parkingu znajduje się nieczynna nartostrada na Babiniec. Tuż za parkingiem w stronę Jakuszyc znajduje się leśna droga, która jest początkiem naszej trasy. Po około 400 metrach na pierwszym rozdrożu skręcamy w prawo pod górę, na następnym rozdrożu schodzimy z drogi, skręcamy w lewo i kierujemy się „starym szlakiem”, cały czas prosto, lekko pod górę przez las. Po około 700 m dochodzimy do zielonego szlaku, który poprowadzi nas do Owczych Skał. Trasa ma długość około 2 km, a czas który potrzebujemy na jej pokonanie to maksymalnie 1 h. Na skałki możemy także dotrzeć idąc zielonym szlakiem od Jakuszyc (okolica stacji paliw) w stronę Hali Szrenickiej - dystans to około 3 km.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0