Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Malá Úpa

Malá Úpa - miejscowość turystyczna w czeskich Karkonoszach, w pobliżu Przełęczy Okraj.

Malá Úpa (pol. Mała Upa, niem. Klein Aupa) to rozległa wieś wypoczynkowa, leżąca w czeskiej części Karkonoszy, w pobliżu Przełęczy Okraj. Wioska jest dobrze zagospodarowana turystycznie znajdziemy tutaj kilka wyciągów i nartostrad, restauracji i obiektów noclegowych. Malá Úpa jest podzielona na dwie główne części: Dolní Malá Úpa i Horní Malá Úpa (dolna i górna). Horní Malá Úpa (górna) położona jest tuż przy granicy z Polską - w tej części wioski znajdują się tylko budynki służące obsłudze turystów: hotele, pensjonaty czy schroniska.

Malá Úpa to nie zabytkowa Praga, Kraków czy Gdańsk, jednakże warto odwiedzić barokowy kościół świętych Piotra i Pawła w, wchodzącej w skład wioski Malá Úpa, dawnej osadzie U kostela. Kościół wybudowano w latach 80-tych XVIII stulecia - pierwowzór spalił się i na początku XIX-tego stulecia odbudowano go - to jeden z najwyżej położonych kościołów w Republice Czeskiej.

​Z miejscowości w Karkonosze prowadzi kilka pieszych szlaków turystycznych, wytyczono również kilka tras dla rowerzystów. Z Małej Upy warto wybrać się na wycieczkę na Rychory.

Komentarze

DW • 2018-10-13

Byłam , byłam jesienią......marzenie pełne kolorów. zachwyca.

Gość • 2019-03-08

dnia 17.02/2019 na przystanku spalony mlyh zostawilam maly plecak swojego wnusia z jego ulubionymi zabawkami dla niego te zabawki iksiazki ktore w nim byly sa bardzo wazne mocno sie do nich przywiazal te bajki czytalam mu przed sne do dzis placze za swoja nocna lampka ktora tez byla w plecaku jesli jakis uczciwy czlowiek cos wie to prosze o kontakt 502249195.da osoby dooslej nic nie znaczace przedmioty dla wojtusia tak.Beata

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)