Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Malá Úpa

Malá Úpa (pol. Mała Upa, niem. Klein Aupa) to rozległa wieś wypoczynkowa, leżąca w czeskiej części Karkonoszy, w pobliżu Przełęczy Okraj. Wioska jest dobrze zagospodarowana turystycznie znajdziemy tutaj kilka wyciągów i nartostrad, restauracji i obiektów noclegowych. Malá Úpa jest podzielona na dwie główne części: Dolní Malá Úpa i Horní Malá Úpa (dolna i górna). Horní Malá Úpa (górna) położona jest tuż przy granicy z Polską - w tej części wioski znajdują się tylko budynki służące obsłudze turystów: hotele, pensjonaty czy schroniska.

Malá Úpa to nie zabytkowa Praga, Kraków czy Gdańsk, jednakże warto odwiedzić barokowy kościół świętych Piotra i Pawła w, wchodzącej w skład wioski Malá Úpa, dawnej osadzie U kostela. Kościół wybudowano w latach 80-tych XVIII stulecia - pierwowzór spalił się i na początku XIX-tego stulecia odbudowano go - to jeden z najwyżej położonych kościołów w Republice Czeskiej.

​Z miejscowości w Karkonosze prowadzi kilka pieszych szlaków turystycznych, wytyczono również kilka tras dla rowerzystów. Z Małej Upy warto wybrać się na wycieczkę na Rychory.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0