Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Łabski Szczyt

Łabski Szczyt (1471 m n.pm.) to trzeci, pod względem wysokości, szczyt w polskich Karkonoszach, położony między Szrenicą i Wielkim Szyszakiem.

Po Śnieżce (1602 m npm) i Wielkim Szyszaku (1509 m n.p.m.) Łabski Szczyt jest kolejnym, pod względem wysokości, szczytem w polskiej części Karkonoszy - wysokość - 1471 m n.p.m. Wierzchołek ten znajduje się w zachodniej części Śląskiego Grzbietu pomiędzy Śnieżnymi Kotłami i Szrenicą. Sam szczyt położony jest po naszej stronie granicy, a po czeskiej, na Łabskiej Polanie, bije źródło Łaby.

Na hali poniżej szczytu, na wysokości 1168 metrów n.p.m. znajduje się górskie Schronisko Pod Łabskim Szczytem - to jedno ze starszych - powstało w XVII-tym wieku, znajduje się tu węzeł szlaków turystycznych. Schronisko mocno odbiega od hotelowych standardów - docenią je prawdziwi wędrowcy. Trzeba nastawić się na to, iż w schronisku nie zawsze jest dostępna energia elektryczna - schronisko jest zasilane przez agregat - warto więc zabrać ze sobą latarki.

Jak dojść na Łabski Szczyt?

By wejść na szczyt ze Szklarskiej Poręby trzeba poświęcić mniej więcej 3 godziny. Można ruszyć ze Schroniska Kochanówka i wędrować szlakiem niebieskim aż do Małego Śnieżnego Kotła, a stamtąd szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt, można także wyjść z ul. 1 Maja i podążać szlakiem żółtym ewentualnie czerwonym szlakiem przez Wodospad Kamieńczyka - ta droga, zwłaszcza do wodospadu, jest dość stroma. Analogiczna ilość czasu będzie potrzebna jeśli chcemy dotrzeć na Łabski Szczyt z Jagniątkowa lub Michałowic.

Sprawdź bazę obiektów nocjegowych w górach! 

Ostatnia aktualizacja – sierpień 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0