Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Jakuszyce

Jakuszyce są częścią miasta Szklarska Poręba - jej najwyżej położoną dzielnicą (886 m n.p.m.). Tutejszy klimat porównywalny jest z klimatem alpejskim na wysokości ok. 1500 m n.p.m. Przez osadę przepływa mała rzeka Kamienna - dopływ Bobru. W Jakuszycach znajduje się również przystanek Kolei Izerskiej – to najwyżej położona w Polsce stacja kolejowa. Dawniej działało tutaj przejście graniczne Jakuszyce-Harrachov, dzisiaj do Harrachova dojedziemy pociągiem, jaki kursuje na trasie Jelenia Góra – Harrachov, bądź samochodem (poprzez Jakuszyce przechodzi droga krajowa nr 3), mając w kieszeni jedynie dowód osobisty. ​

Turystyka i narciarstwo biegowe w Jakuszycach

Jednak to, z czego Jakuszyce są znane najbardziej, to Polana Jakuszycka i znajdujący się tu Ośrodek Narciarstwa Biegowego. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Śniegu jest dużo i leży długo. Na Polanie Jakuszyckiej organizowane są zawody międzynarodowe: Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, najbardziej znana impreza biegowa w Polsce - Bieg Piastów ale także Puchar Polski czy zawody niższej rangi. Jakuszyce są też miejscem zmagań psich zaprzęgów.

Poza narciarstwem biegowym w Jakuszycach silnie rozwija się turystyka piesza i rowerowa. Jakuszyce leżą tuż przy Przełęczy Szklarskiej – na wschód leżą Karkonosze, na zachód natomiast Góry Izerskie. Wędrowcy mają tym samym do wyboru dwa duże masywy górskie z wielką ilością szlaków turystycznych. W sezonie letnim, w Jakuszycach, ma miejsce Letni Bieg Piastów, czyli półmaraton górski oraz Jakuszycka Dziesiątka – bieg na dystansie 10 kilometrów.

Ważniejsze szlaki turystyczne z Jakuszyc:

szlak czerwony do schroniska Orle i dalej w Góry Izerskie (opis wycieczki TUTAJ)

szlak czerwony do czeskiego Harrachova

szlak zielony na Rozdroże Izerskie i dalej do Szklarskiej Poręby czy Świeradowa

szlak zielony do schroniska na Hali Szrenickiej i dalej w Karkonosze.
  


 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu turystycznego Jakuszyc: www.jakuszyce.net.pl

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0