Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Park i Dwór w Bukowcu

Dwór w Bukowcu jest własnością Związku Gmin Karkonoskich. Nie zachowały się zabudowania folwarczne, można jednak podziwiać wspaniały park angielski i bryłę pałacu.

Park i Dwór w Bukowcu. Ich dzieje sięgają XIV stulecia, kiedy to powstała wieś Bukowiec i pojawiła się konieczność zbudowania domu rodowego rodziny von Zeidlitz. Ogólny zarys niegdysiejszego budynku jest ciągle widoczny, pomimo że na jego miejscu stanął inny, dużo większy majątek, stający się częścią rozbudowanego folwarku, usytuowanego wśród parkowych zarośli. Pod koniec XVIII w. pałac przeszedł w ręce światłego właściciela, który nadał mu specyficzny ton i wygląd. Od tej pory dwór charakteryzuje styl neoklasycystyczny, park zyskuje nowe okazy roślin, folwark zyskuje na znaczeniu i wielkości. Po wojnie pałac był siedzibą technikum rolniczego, a później stał się Uniwersytetem Ludowym, służącym bezrobotnym. Obecnie jest własnością Związku Gmin Karkonoskich. Niestety nie zachowały się zabudowania folwarczne, można jednak podziwiać wspaniały park angielski i bryłę pałacu.

Jak dojechać?

Aby dotrzeć do pałacu trzeba z Jeleniej Góry kierować się na Mysłakowice, stąd na Kostrzycę, gdzie trzeba odbić na Bukowiec. Karpacz oddalony jest o 7 km, a Szklarska Poręba o ok. 20 km.

Kawiarenka w Artystycznej Stodole

Na terenie Parku i Dworu w Bukowcu mieście się Artystyczna Stodoła, w której jest Kawiarenka, gdzie oprócz pysznej kawy można kupić wydawnictwa oraz pamiątki regionalne. Kawiarenka czynna jest od maja do października codziennie w godzinach 10 - 18.

Zwiedzanie Parku

Wstęp do Parku jest bezpłatny, a na zwiedzanie warto poświęcić około 2 godziny, tak aby w pełni poznać Park w Bukowcu. Dla grup zorganizowanych proponowane jest zwiedzanie z Przewodnikiem, natomiast dla miłośników nocnyc wycieczek, ciekawą propozycją jest spacer z pochodniami. Kontakt w tej sprawie pod numerem +48 502 212 882 lub mail biuro@dolinapalacow.pl. 

Atrakcje na terenie Parku

  • Pawilon Herbaciarni

  • Wieża Widokowa

  • Opactwo

  • Łódki na Stawie Kąpielnik

  • Warsztaty Pilates

  • Geocaching - zabawa dla poszukiwaczy skarbów

  • Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego

  • Możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Znajdź nocleg w tej okolicy i zarezerwuj taniej, bez prowizji w polecanych przez nas obiektach.

Powołaj się na portal www.karkonosze.pl i zdobądź nocleg w sprawdzonych przez nas obiektach w specjalnej cenie. Dzięki rezerwacji przez tą stronę wspierasz nasze działania i pomagasz nam rozwijać ten portal dla Ciebie.

Zobacz bazę obiektów noclegowych w pobliżu atrakcji Zobacz wszystkie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0