Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Bukowiec

Bukowiec to zaciszna, niewielka miejscowość położona 8 km na północ od Karpacza, usytuowana na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich, o ciekawych walorach krajobrazowych.

Już w XVIII wieku swoja popularność zawdzięczał głównie charakterystycznemu ukształtowaniu terenu. Umiejętnie wykorzystali to, do zaprojektowania parku krajobrazowego, zwani „najbardziej romantyczna para w Karkonoszach” – hrabina i hrabia von Reden, mieszkający w swojej letniej rezydencji – pałacu w Bukowcu.

Centralną częścią projektu były stawy, odbijające szczyty gór, aleje i polany widokowe obsadzone kępami drzew, a także Świątynia Ateny (zachowana do dzisiaj) wspierająca się na kolumnach z cudownym widokiem na Śnieżkę. Całość dopełniały oranżeria, latarnia morska, sztuczne ruiny zamku, wieża widokowa i opactwo.

Część tamtejszego krajobrazu pozostała do dzisiaj. Przepiękne plenery, mnogość szlaków i ścieżek turystycznych idealnie sprzyjają turystyce pieszej, rowerowej czy wspinaczce górskiej. Bukowiec do tego rodzaju aktywnej rekreacji jest doskonałą bazą wypadową. Dużym walorem dla tutejszego miejsca jest czyste, górskie powietrze, sprzyjające klimaterapii. Powstają plany odrestaurowania miejscowości, aby na nowo odzyskała swoją świetność.

Komentarze

Ryszard Spadlo • 2019-05-04

Dzisiaj wróciłem z Bukowca, fantastyczne okolice przepiękna okolica, bardzo dobra kuchnia, wspaniali ludzie.

Komentarz:

Dodaj
Ulubione (0)