Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Bukowiec

Już w XVIII wieku swoja popularność zawdzięczał głównie charakterystycznemu ukształtowaniu terenu. Umiejętnie wykorzystali to, do zaprojektowania parku krajobrazowego, zwani „najbardziej romantyczna para w Karkonoszach” – hrabina i hrabia von Reden, mieszkający w swojej letniej rezydencji – pałacu w Bukowcu.

Centralną częścią projektu były stawy, odbijające szczyty gór, aleje i polany widokowe obsadzone kępami drzew, a także Świątynia Ateny (zachowana do dzisiaj) wspierająca się na kolumnach z cudownym widokiem na Śnieżkę. Całość dopełniały oranżeria, latarnia morska, sztuczne ruiny zamku, wieża widokowa i opactwo.

Część tamtejszego krajobrazu pozostała do dzisiaj. Przepiękne plenery, mnogość szlaków i ścieżek turystycznych idealnie sprzyjają turystyce pieszej, rowerowej czy wspinaczce górskiej. Bukowiec do tego rodzaju aktywnej rekreacji jest doskonałą bazą wypadową. Dużym walorem dla tutejszego miejsca jest czyste, górskie powietrze, sprzyjające klimaterapii. Powstają plany odrestaurowania miejscowości, aby na nowo odzyskała swoją świetność.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0