Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Browar Krakonoš

Browar znajdujący się w Trutnovie

Piwo warzono w Trutnovie już od XIII wieku, ale początki obecnego browaru sięgają XVI wieku. W 1582 miejscowi piwowarzy połączyli siły i zaczęli wspólną produkcję. Już rok później wielki pożar zniszczył jeden z zakładów produkcyjnych i od tej pory warzenie piwa odbywało się w miejscu obecnych zakładów. Od zawsze było to piwo z pszenicznego słodu. Od końca XVIII wieku browar stał się spółką, której właścicielami byli mieszczanie − stan ten trwał do roku 1944.

Browar znajduje się w centrum Trutnova. Obecnie Browar Krakonos produkuje 5 rodzajów piwa. Piwo dystrybuowane jest nie tylko do Czech Wschodnich, ale także na Morawy. Browar w Trutnovie produkuje piwo według klasycznej technologii, niepasteryzowane, filtrowane mikrobiologicznie. Do produkcji piwa używana jest woda z własnej studni, która ma głębokość 80 metrów.

W ostatnich latach przeprowadzono modernizację gospodarki wodnej, chłodzenia i filtracji piwa. Największym wydarzeniem była rekonstrukcja "restauracji browaru" w hotelu, która została zakończona w lipcu 2005 roku.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0