Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Borówczane Skały

Nieopodal Schroniska pod Łabskim Szczytem leżą przepiękne Borówczane Skały

Borówczane Skały budowa i położenie

Borówczane Skały (1000 – 1060 m n.p.m.) położone są w zachodniej części Karkonoszy, na zboczu Śląskiego Grzbietu, poniżej Łabskiego Szczytu w okolicy Szklarskiej Poręby. Borówczane Skały tworzy spora grupa rozrzuconych granitowych skałek Ich wysokość dochodzi do 12 metrów. Na skałach możemy zaobserwować liczne procesy geologiczne i geomorfologiczne, między innymi występują tu charakterystyczne dla Karkonoszy kociołki wietrzeniowe oraz spękania biegnące w trzech kierunkach, czyli tak zwany cios granitowy. Z Borówczanych Skał rozciągaja się wspaniałe widoki na Karkonosze zachodnie ( Szrenica, Łabski Szczyt ), Góry Izerskie, Kotline Jeleniogórską.

Jak dojść do Borówczanych Skał?

Borówczane Skały leżą w otulinie Karkonoskiego Parku Narodowego, na obszarze ochronnym siedlisk Natura 2000. Ze względu na położenie oraz trudny teren, do podnóża skałek nie prowadzą żadne szlaki. W okolicę skał możemy dojść od strony niebieskiego szlaku prowadzącego z Wodospadu Szklarki w kierunku Schroniska pod Łabskim Szczytem. My jednak odradzamy wyprawy w to miejsce – zbaczając ze szlaku, łatwo możemy się tu nabawić kontuzji.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0