Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Sztolnie Kowary

Sztolnie Kowary - Kopalnia Liczyrzepa

Sztolnie Kowary Kopalnia „Liczyrzepa”

W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia, przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów, rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także, przez długie lata, ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Odkrywców, chcących zgłębić wszystkie tajemnice, które czekają na Was w Sztolni Poszukiwawczej Rudy Uranowej w Kowarach k. Karpacza, zapraszamy w podziemia.

Godziny otwarcia

 • Sztolnia jest czynna codziennie w godzinach 10.00 – 17.00 (ostatnie wejście o 17.00)  
 • Wejścia dla osób indywidualnych o każdej pełnej godzinie
 • Niedziela Wielkanocna, 1 XI, 25 XII i 1 I - trasa nieczynna

Cennik

 • Normalny: 35 zł
 • Ulgowy: 29 zł (dzieci do 18 roku życia, emeryci, renciści)
 • Dzieci do 6 lat: 1 zł
 • Bilet Rodzinny 2+2 (dzieci od 6 do 14 lat z legitymacją szkolną) - 116 zł
 • Bilet Rodzinny 2+3 (dzieci od 6 do 14 lat z legitymacją szkolną) - 130 zł
 • Parking: Darmowy 480m poniżej wejścia do Sztolni

Ważne informacje!

 • Trasa nieczynna: Niedziela Wielkanocna, 1 listopad, 25 grudzień i 1 styczeń.
 • Długość trasy: 1200 metrów.
 • Czas zwiedzania około 1 godziny.
 • Temperatura wewnątrz ok. +8 stopni (w sezonie letnim należy zabrać ze sobą ciepłe ubrania).
 • Wilgotność około 98%.
 • Kopalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.
 • Zwiedzanie odbywa się dla minimum 2 osób.
 • Trasa jest oświetlona elektrycznie.

Hotel

Jelenia Struga MEDICAL SPA  zaprasza serdecznie wszystkich Gości pragnących zapomnieć o stresie i napięciach dnia codziennego, chcących wspólnie odbyć relaksującą podróż w krainę karkonoskich lasów, bliskiego kontaktu z naturą, błogiego ciepła i niezwykłych aromatów, chcących utrzymać swój organizm jak najdłużej w doskonałej formie. CUDna wySPA Karkonoszy położona jest w zacisznej dolinie o krystalicznie czystym powietrzu, otoczonej gęstym lasem, wolnej od smogu elektromagnetycznego, wśród dzikiej natury przesyconej szumem strumyków i śpiewem ptaków Karkonoskiego Parku Narodowego. Jesteśmy tu po to, byś był zdrowszy

Restauracja Aby dopełnić CUDowności pobytu w Jeleniej Strudze MEDICAL SPA, zapraszamy do Restauracji Muzycznej na wSPAniałe dania przygotowane ze zdrowych produktów najwyższej jakości. Warzywa, owoce, ryby, wyśmienite mięsa, owoce morza - nasi kucharze wyczarowują z nich wyśmienite dania o niepowtarzalnych smakach i aromatach. W naszym menu nie zabraknie także propozycji dla dzieci oraz wegetarian. Idealnym dopełnieniem każdej uczty będzie kieliszek  znakomitego wina lub innego szlachetnego trunku.

SPA Zabiegi w naszym SPA dobrane są zgodnie z filozofią autorskiego programu CUD poczynając od gruntownego oczyszczenia Ciała, Umysłu i Ducha, poprzez odnowę Ciała, Umysłu i Ducha, aż po pielęgnację Ciała, Umysłu i Ducha.

Podziemne Inhalatorium Radonowe Unikalna na skalę europejską Skojarzona Terapia Radonowa (STR) prowadzona jest w jedynym w Polsce i jednym z pięciu na świecie Podziemnym Inhalatorium Radonowym. Skojarzoną Terapię Radonową w naszym inhalatorium wspomaga korzystny klimat panujący w sztolni - stała temperatura 7-8 °C oraz wilgotności powietrza 95-98%. Radon stanowi czynnik uzupełniający leczenie między innymi: Chorób układu krążenia, układu oddechowego, nadciśnienia samoistnego, alergii, schorzeń narządów ruchu, bezpłodności, impotencji, dolegliwości wywołanych cukrzycą, chorób kobiecych. Łagodzi kłopoty związane z menopauzą, przywraca właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego.

Jelenia Struga MEDICAL SPA Sp. z o.o.
ul. Podgórze 55, Kowary k. Karpacza
tel. 75 752 84 58
e-mail: info@jeleniastruga.pl
www.jeleniastruga.pl

Ostatnia aktualizacja – luty 2022. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0