Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Miasta i Miejscowości w Karkonoszach

Największym miastem Karkonoszy jest Jelenia Góra, a najbardziej znane są Karpacz i Szklarska Poręba.

Największym miastem w rejonie Karkonoszy jest Jelenia Góra - to ona jest stolicą Karkonoszy. Najbardziej znane karkonoskie miasta to oczywiście Karpacz i Szklarska Poręba. Ale poza nimi warto odwiedzić również mniejsze miasteczka i miejscowości. One również mają dobre połączenie ze szlakami turystycznymi w Karkonoszach, a dodatkowo można odpocząć w ciszy i spokoju. Oczywiście jeśli ktoś szuka większej ilości atrakcji, stoków i wyciągów narciarskich, nocnego życia, restauracji - na wczasy w Karkonoszach zapewne wybierze Szklarską Porębę lub Karpacz.

Karpacz

Karpacz to karkonoskie miasto położone u podnóża Śnieżki. Oprócz odpoczynku w górach i narciarstwa, Karpacz gwarantuje dużo innych ciekawostek - najbardziej znana to Świątynia Wang.

Zobacz...

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba miasto pod Szrenicą, pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Wypoczywając w Szklarskiej Porębie można wędrować, jeździć na rowerze, uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe.

Zobacz...

Jelenia Góra

Jelenia Góra to stolica Karkonoszy - miasto położone nad Bobrem, w kotlinie, pomiędzy Karkonoszami i Górami Kaczawskimi. Funkcjonują tu teatry, Filharmonia Jeleniogórska, kina, wiele muzeów, galerii.

Zobacz...

Harrachov

Harrachov to jedna ze znanych miejscowości turystycznych w czeskich Karkonoszach. Harrachov leży tylko 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach.

Zobacz...

Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn to idealne miejsce dla zimowej rekreacji. Miasto oferuje narciarzom 14 wyciągów narciarskich i kolejek linowych. Trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności i łącznej długości 25 km.

Zobacz...

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou położone są u stóp góry Lysá Hora i są typową, turystyczną miejscowością. Zimą dla wygody narciarzy jeżdżą Skibusy, a latem Cyklobusy dla rowerzystów.

Zobacz...

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój - górska miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa, nieopodal granicy z Czechami i Niemcami - to doskonałe miejsce do wycieczek w Góry Izerskie.

Zobacz...

Pec pod Śnieżką

Pec pod Śnieżką (Pec pod Sněžkou) - miasteczko położone w czeskich Karkonoszach, w dolinie rzek Úpa i Zielony Potok, pod Śnieżką.

Zobacz...

Cieplice

Jelenia Góra Cieplice to prawdopodobnie najstarsze uzdrowisko w Polsce. Atrakcje: Park Zdrojowy, Park Norweski, Termy Cieplickie, Zespół Pocysterski, Muzeum Przyrodnicze.

Zobacz...

Piechowice

Piechowice, mimo iż nie tak znane niczym Karpacz albo Szklarska Poręba, są urokliwie położone - u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad małą rzeczką Kamienną.

Zobacz...

Jakuszyce

Jakuszyce są znane z Polany Jakuszyckiej i znajdującego się tu Ośrodka Narciarstwa Biegowego. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Śniegu jest dużo i leży długo.

Zobacz...

Michałowice

Michałowice leżą u podnóża Karkonoszy, z pięknym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły.

Zobacz...

Sosnówka

Sosnówka to malowniczo położona wioska w gminie Podgórzyn - pomiędzy Karpaczem i Jelenią Górą.

Zobacz...

Borowice

Borowice to spokojna, cicha wioska turystyczna niedaleko Karpacza w Dolinie Pięciu Potoków: Jeleniego Potoku, Granicznika, Modrzyka, Borówki i Jodłówki.

Zobacz...

Sobieszów

Sobieszów do 1976 roku był samodzielną miejscowością - dziś to dzielnica Jeleniej Góry. W granicach Sobieszowa znajduje się Zamek Chojnik.

Zobacz...

Przesieka

Przesieka to karkonoska wieś wypoczynkowa, położona w dolinie Czerwienia, Myi i Podgórnej. W Przesiece znajduje sie jeden z karkonoskich wodospadów: Wodospad Podgórnej.

Zobacz...

Jagniątków

Jagniątków to letniskowa, najwyżej i najbliżej Karkonoszy położona (450 – 620 m n.p.m.) dzielnica miasta Jelenia Góra.

Zobacz...

Zachełmie

Zachełmie to nieduża wioska położona w karkonoskiej gminie Podgórzyn na wysokości około 500 m n.p.m.

Zobacz...

Podgórzyn

Podgórzyn to karkonoska wieś turystyczna. Znajduje się tu także największy w Sudetach kompleks stawów hodowlanych - Stawy Podgórzyńskie - założone jeszcze przez Cystersów.

Zobacz...

Miłków

Miłków - wieś w kotlinie jeleniogórskiej oddalona zaledwie 3 km na północ od Karpacza.

Zobacz...

Kowary

Kowary to miasto położone w niewielkiej odległości od Karpacza, pomiędzy Rudawami Janowickimi i Karkonoszami, tuż przy polsko-czeskiej granicy. Do stolicy powiatu - Jeleniej Góry jest ok. 15 km.

Zobacz...

Mysłakowice

Mysłakowice rozciągają się wzdłuż rzeki Łomnica, na wysokości niecałych 400 metrów, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u stóp Karkonoszy.

Zobacz...

Bukowiec

Bukowiec to zaciszna, niewielka miejscowość położona 8 km na północ od Karpacza, usytuowana na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich, o ciekawych walorach krajobrazowych.

Zobacz...

Malá Úpa

Malá Úpa - miejscowość turystyczna w czeskich Karkonoszach, w pobliżu Przełęczy Okraj.

Zobacz...
Ulubione (0)