Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Zamek Frydstejn

Nieopodal Karkonoszy w Republice Czeskiej położony jest wyjątkowy zamek Frydstejn

Zamek Frydstejn - budowa i położenie

Zamek Frydstejn położony jest w północnych Czechach w małej miejscowości Frydstejn na terenie parku krajobrazowego Czeski Raj. Został zbudowany na stromym skalnym wzniesieniu w XIV wieku. Szczyt warowni wieńczy 15 metrowa wieża, z której możemy podziwiać wspaniałe widoki na pobliską okolicę, Karkonosze, Czeski Raj, Góry Łużyckie oraz Czeską Szwajcarię. Charakterystyczne punkty które możemy dostrzec z wieży to: Cerna Hora (Karkonosze), położone w Czeskim Raju zamki Trosky, Valdstejn, Hruba Skala, oraz odległy, położony pomiędzy Czeską Lipą a Mlada Boleslav zamek Bezdez. Warownia Frydstejn składa się z trzech poziomów - na dolnym znajduje się mały dziedziniec oraz mury obronne, na środkowym znajduje się brama główna, dziedziniec oraz kilka wykutych w skale pomieszczeń mieszkalnych, na górnym, najwyższym poziomie znajduje się cylindryczna wieża z punktem widokowym. Niedaleko zamku Frydstejn, w miejscowości Mala Skala (4km) leży kolejny wyjątkowy punkt turystyczny - Zamek Vranov, do którego możemy się udać czerwonym szlakiem, mającym swój początek tuż przed wejściem do zamku Frydstejn.

Jak dotrzeć do zamku Frydstejn?

Zamek Frydstejn położony jest około 50 km od Szklarskiej Poręby. Najlepszą opcją, aby dostać się w pobliże warowni, będzie wybranie się w te miejsce własnym pojazdem. Przejazd zajmie nam jedynie 1 godzinę. Ze Szklarskiej Poręby kierujemy się w stronę przejścia granicznego w Jakuszycach, następnie główną drogą kierujemy się na stolicę Czeskiej Republiki, Pragę. Nasza droga przebiega przez miejscowości Harrachov, Tanvald, Zelezny Brod aż do miejscowości Mala Skala, w centrum której skręcamy w prawo i kierujemy się w stronę miejscowości Frydstejn (widoczne oznakowanie przy drodze, około 4 kilometrów). Tuż przed wjazdem do miejscowości położony jest parking, na którym możemy pozostawić nasz pojazd.
Cena parkingu to około 5 zł. - 1 godzina, 8 zł. - 2 godziny. Z parkingu kierujemy się czerwonym szlakiem w stronę zamku, do pokonania mamy około 800 m.

Bilety wstępu na zamek:

  • Dzieci do lat 6 – darmowy wstęp

  • Dzieci do lat 15 – 20 koron (około 3,5 zł)

  • Studenci około, emeryci – 30 koron (około 5 zł)

  • Dorośli – 50 koron (około 8 zł)

Godziny otwarcia zamku: 

  • zamek czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 do 17:00.

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
 

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0