Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Szwedzkie Skały

Piękna formacja skalna ukryta w lesie powyżej Przesieki i Borowic

W środkowej części Karkonoszy, na północno-wschodnim stoku Śląskiego Grzbietu, znajdują się Szwedzkie Skały. Obecnie trochę zapomniane, kiedyś były bardzo często odwiedzanym miejscem i uważanym za jedno z najpiękniejszych w Karkonoszach.

Są to dwie skalne wieże mające 30 metrów wysokości, położone w dolinie Myi na poziomie 880 m n.p.m. Zbudowane są z granitu karkonoskiego, tworzącego spękane ciosowo ściany.

Ze Szwedzkich Skał rozciąga się wspaniały widok na Śląski Grzebiet wraz z widocznym na nim Słonecznikiem oraz pogórze Karkonoszy i wyłaniający się z drzew Zamek Chojnik.

Według wielu miłośników alpinizmu jest to doskonałe miejsce do wspinaczki, dzięki wspaniale wykształconym ścianom z filarami i rysami. Często można tam spotkać członków Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego.

Jak dotrzeć?

Dotrzeć na Szwedzkie Skały można podążając Drogą Chomontową lub wyruszając asfaltową drogą, rozpoczynającą swój bieg przy Cmentarzu jeńców wojennych w Borowicach, do których można dotrzeć autobusem linii nr 4, najlepiej jednak przyjechać tu własnym samochodem. Do Szwedzkich Skał nie prowadzi żadny szlak turystyczny.
Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0