Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Skałki na Babińcu

Na południowym zboczu Babińca znajdują się urokliwe skałki

Skałki na Babińcu budowa i położenie

Okolice szczytu Babiniec (998 m n.p.m.) obfitują wieloma skupiskami skałek. Część z nich jest bardziej znana i nazwana, inne są mniej znane i w zasadzie pomijane we wszelkich opisach turystycznych. Jednymi z takich skałek są skałki, które położone są dokładnie na szczycie Babińca. Ta kilkunastometrowa formacja skalna zbudowana jest z granitu karkonoskiego. Skałki zaczynają się na południowym zboczu, gdzie leżą porozrzucane głazy sporej wielkości. Głównym punktem wieńczącym skałki jest ostaniec granitowy. Ze szczytu skałek możemy podziwiać wspaniałą panoramę Przełęczy Szklarskiej, Gór Izerskich, oraz Karkonoszy (Szrenica).

Skałki na Babińcu jak dotrzeć?

Do skałek na szczycie Babińca najłatwiejsze dojście prowadzi z parkingu pod Babińcem przy drodze krajowej nr 3 (Szklarska PorębaJakuszyce), naprzeciw nieczynnej nartostrady. Musimy odnaleźć leśną drogę, na którą wejście znajduje się około 100 metrów od parkingu w stronę Jakuszyc. Tą drogą kierujemy się do pierwszego rozdroża, na którym skręcamy w prawo pod górę. Po pokonaniu krótkiego odcinka docieramy do drugiego rozdroża, na którym skręcamy w prawo trzymając się głównej drogi. Po przejściu około 200 metrów docieramy na szczyt Babińca, przy którym z lewej strony widoczne są nasze skałki. Trasa jest bardzo łatwa - ma około 1 km - polecamy wybrać się w to miejsce z najmłodszymi turystami.

Jeżeli szukacie noclegu w górach zapraszamy do zapoznania się z ofertami noclgowymi: TUTAJ.
Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.

Znajdź nocleg w tej okolicy i zarezerwuj taniej, bez prowizji w polecanych przez nas obiektach.

Powołaj się na portal www.karkonosze.pl i zdobądź nocleg w sprawdzonych przez nas obiektach w specjalnej cenie. Dzięki rezerwacji przez tą stronę wspierasz nasze działania i pomagasz nam rozwijać ten portal dla Ciebie.

Zobacz bazę obiektów noclegowych w pobliżu atrakcji Zobacz wszystkie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0