Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou to nieduże miasteczko położone w czeskich Karkonoszach, około 5 km od Harrachova. Z Polski najłatwiej dostać się do miejscowości samochodem, jadąc od Szklarskiej Poręby - Jakuszyc krajową 3-ką, a po przekroczeniu granicy drogą nr 10 a potem nr 14 - od granicy to około 15 km.

Rokytnice nad Jizerou zimą i latem

Rokytnice nad Jizerou położone są u stóp góry Lysá Hora (1344 m n.p.m.) i są typową, turystyczną miejscowością. Zimą dla wygody narciarzy jeżdżą Skibusy, a latem Cyklobusy dla rowerzystów.

Zimą Rokytnice nad Jizerou swą ofertę kieruje głównie do narciarzy: działa tu ponad 16 km tras zjazdowych z najdłuższym w Czechach wyciągiem krzesełkowym na Lysą Horę (2197 metrów), część tras jest oświetlona po zmroku. Nie brakuje również tras dla narciarzy biegowych. Część tras zgrupowana jest w dwóch projektach: Krkonoše – lyžařský běžecký ráj (Karkonosze - Narciarski Raj Biegowy) i Jizerskohorská magistrála (Magistrala Izerska). Trasy te prowadzą do niezapomnianych miejsc i czarujących widoków czeskich Karkonoszy.

Latem Rokytnice nad Jizerou oferują wiele oznakowanych tras turystycznych, które prowadzą aż na szczyty gór, np. schroniska górskiego Dvoračky czy do Pramene Laby (Źródło Łaby). Rośnie również liczba oznakowanych tras rowerowych np na szczyt Stráž lub na Huťský vodopád (wodospad Huťský). W miasteczku znajduje się późnobarokowy kościół pod wezwaniem św. Michała i secesyjny ratusz. W okolicy znajdują się grody, ruiny zamków, kościoły, kaplice oraz muzea. Warto także odwiedzić ogród zoologiczny i skały w pobliskiej miejscowości Český Ráj (Czeski Raj) - pomiędzy miejscowościami: Železný Brod i Turnov.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0