Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Nocne zwiedzanie

Masz zamiar kolejny, wolny weekend spędzić w domu? Nie ma mowy! Mamy dla Ciebie idealną alternatywę. Już w piątek, sobotę oraz niedzielę, będziesz miał okazję przeżyć niezapomnianą noc pełną magicznych historii. Zabierz ze sobą paczkę znajomych, całą rodzinę, chłopaka, dziewczynę… To będzie weekend niesamowitych atrakcji i wrażeń.

PARK W BUKOWCU

Park w Bukowcu to największy romantyczny park krajobrazowy na Dolnym Śląsku. Odwiedzając to miejsce możesz przeżyć niesamowitą przygodę. Rozpoczęcie spotkania odbywa się na parkingu na terenie dawnego folwarku przypałacowego w Bukowcu. Oprócz wspaniałego humoru musisz zabrać ze sobą ubranie adekwatne do pogody oraz czołową latarkę. To będzie idealny spacer dla zakochanych. Dodatkowego klimatu dodadzą pochodnie, które będą rozświetlały drogę. Wędrówkę urozmaici utalentowany przewodnik, który opowie bardzo ciekawe historie o budowlach znajdujących się na terenie parku oraz o właścicielach tego miejsca. Czas przejścia po ogromnym terenie parku wynosi 2 - 3 godziny (w zależności od warunków pogodowych). 

WIEŻA KSIĄŻĘCA W SIEDLĘCINIE

Czy zwiedzałeś już kiedyś zabytkową Wieżę Książęcą w Siedlęcinie? Czy wiesz, że jest to średniowieczna wieża mieszkalna, jedna z największych wież tego typu w Europie Środkowej? Powstała ona w latach 1313 – 1315. Wszyscy pasjonaci zamkowych historii spędzą tutaj ciekawie czas, bowiem to właśnie na Wieży Książęcej w Siedlęcinie znajdują się jedyne na świecie, średniowieczne malowidła, które ukazują legendę o sir Lancelocie z Jeziora. Wieża oprócz niesamowitej historii jest również wspaniałym obiektem pod względem architektury! To właśnie tutaj mamy możliwość podziwiania najstarszych, drewnianych stropów w Polsce. To miejsce jest przepełnione wieloma, ciekawymi, historycznymi faktami i co ważne, jest nadal konserwowane. Wszystko po to, aby każdy kto chce zaczerpnąć tego średniowiecznego świata, miał taką możliwość!

Wybierając się razem z nami będziesz miał okazję doświadczyć zupełnie innego wymiaru zwiedzania tego miejsca. Całym wydarzeniem będzie kierował oryginalny przewodnik, w stroju nawiązującym do epoki, Gracjan Kielijański Rudy Tur. Posiada on ogromną wiedzę i w jego towarzystwie nikt z pewnością nie będzie narzekał na nudę. Na koniec do wieży przybędzie sokolnik. Ze względu na okoliczności, w których będziemy się znajdować, zaprezentuje on nocne zwierzę, czyli sowę. Opisze jej zwyczaje i tryb życia, a co odważniejsi będą mogli potrzymać tego nocnego łowcę na przedramieniu. Jedyne co musisz ze sobą zabrać to pozytywna energia, dobry humor i ciepłe ubrania.

GÓRA ZAMKOWA

To nie koniec atrakcji! Na rynku we Wleniu dostarczymy kolejną dawkę niezapomnianych wspomnień Tobie i wszystkim Twoim bliskim. Celem wędrówki jest dotarcie na szczyt Góry Zamkowej. Trasa ta nie będzie nudna! Będziemy poruszać się szlakiem, oznaczonym kolorem zielonym. Podczas wędrówki przewodnik Gracjan Kielijański Rudy Tur, ponownie przytoczy wiele ciekawych opowieści, dotyczących zabytków średniowiecznego prawa. Po dotarciu na teren zamku, przy świetle gwiazd, będziemy mogli podziwiać niesamowite iluminacje, które oświetlać będą mury średniowiecznej warowni. Tutaj również dużą atrakcją będzie możliwość zapalenia pochodni, które dodadzą uroku temu magicznemu miejscu. Ze względu na porę wędrówki, warto wyposażyć się w ciepłe ubrania, czołowe latarki i nie zapomnieć o najważniejszym – świetnym humorze! Nie zastanawiaj się! Przeżyj tę przygodę razem z nami!


Więcej na temat wydarzeń związanych z nocnym zwiedzaniem, znjadziesz na stronie: https://www.facebook.com/gildiaprzewodnikow/

Organizatorami tych wydarzeń są:
Discoversilesia, Gildia Przewodników Sudeckich, Gracjan Kielijański Rudy Tur, Wieża Książęca w Siedlęcinie, Zamek Lenno 

Patronaci:
Discoversilesia.pl, Karkonosze.pl

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0