Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Młyn Miłości

Młynek Miłości - to idealne miejsce dla zakochanych, którzy chcą mieć pewność dozgonnej miłości swojej drugiej połówki..

Młynek Miłosći to szczęśliwe miejsce zakochanych, pełne magi. Znajduję się on w Karpaczu przy ulicy Karkonoskiej 53. Pod koniec 2012 roku, według pomysłu Janusza Motylskiego, Młyn został zmodernizowany. Każdy może podejść do młyna i uruchomić pompę, dzięki temu woda spłynie do koła młyńskiego. Obok Młynka Miłości znjadują się ławki, na których można usiąść i zrelaksować się. 
?

Legenda mówi, że..

Legenda głosi, że dawno temu w miejscu dzisiejszego Młynka stał prawdziwy młyn, a woda pod nim miała cudowną moc odwzajemniania miłości. To miejsce doskonale znała córka ówczesnego młynarza, która była zakochana, bez wzajemności w Duchu Gór, pragnęła aby ten napił się magicznej wody. Jak głosi ludowa przypowieść: „tylko tu koło młyńskie ziarno na mąkę zmieniało i losami ludzi kręciło, a córkę młynarza - księżniczce równą czyniło”. Do dnia dzisiejszego w tym miejscu można spotkać całujące, zakochane pary.

Źródło zdjęć: www.karpacz.net

Ulubione (0)