Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Kotlina Labský důl

Kotlina Labský důl to dziki skalisty parów, który jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach.

Kotlina Labský důl to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach. Zawdzięcz to swojemu polodowcowemu pochodzeniu, po którym zostały piękne morenowe wały, które osiagają wysokość 20 m, końcową część Labského dolu tworzą Łabskie jamy, zamknięte prawie pionowymi skalnymi zboczami o wysokości do 200 metrów.

Położenie i dotarcie do Kotliny

  • Kotlina Labský důl położona jest na północny zachód od Szpindlerowego Młyna.

  • Napopularniejszym szlakiem turystycznym jest trasa rozpoczynająca się od schroniska Labska bouda po krawędzi Łabskiej kotliny na Złoty wierzchołek, do chaty Vrbaty i mogiły Hančy i Vrbatego. Roztacza się z niego piękny widok na kotlinę Łabską i wodospad Pančavski.

Co ciekawe...

Wizytówką Kotliny Labský důl jest kilka wodospadów. Największą atrakcją sposród wodospadów jest 250 metrowy, kilkustopniowy wodospad Pančavski, następnym równie atrakcyjnym jest kaskadowy wodospad Łabski. Schronisko Labská bouda, odznacza się bardzo ciekawą historią, znajduję się ono nad górnym skrajem kotliny. W 1830 roku powstała tu mała budka z kamieni i chrustu. Sprzedawano tu Gościom takie artykuły jak mleko, kawę i gorzałkę. Budka ta została otworzona przez bardzo przedsiębiorczą kobietę. Z pomysłu hrabiego Harracha, w 1877 roku wybudowano tu schronisko, niestety spłonęło ono 1965 roku. W 1969 roku powstał tu hotel górski. 

Ostatnia aktualizacja – luty 2020. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karkonosze.pl nie odpowiada.
Źródło zdjęć: www.liberecky-kraj.cz

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0