Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Kalevala

Lapońska wioska w sercu Karkonoszy

Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla  regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele typowo skandynawskich atrakcji – między innymi namiot Wikingów z wyposażeniem, fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe oraz chaty z grillami. Odwiedzić można również Dom Muminka oraz prawdziwe renifery.

Co ciekawe, Domek Muminka będzie można także wynająć, a wykonał go własnoręcznie Matti Kivijarvi z Finlandii.

Wybór Borowic oraz Karkonoszy na siedzibę lapońskiej wioski nie jest przypadkowy - znajdująca się tutaj przyroda w wielu elementach przypomina tą spotykaną w Skandynawii.

Wszystkie elementy konstrukcyjne są robione w Finlandii, z fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono pracowników z Finlandii. Niebywałą atrakcję stanowią również wiszące namioty

W Kalevali część namiotów będzie z północnej Norwegii, część z Polski, ale wykonanych przez Michała Siedleckiego, który pracował jak twórca namiotów do serialu BBC Wikingowie.

Nie lada gratką będą pokazy zorzy polarnej, realizowane w technologii okularów VR. Filmy nagrane kamerą 360 stopni będzie można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku oraz skandynawską muzyką w słuchawkach.

Projekt zdobył akceptację rządu Finlandii. Nic dziwnego, skoro wizyta w wiosce przybliża gościom historię, kulturę oraz obyczaje fińskie.

W znajdującym się w Kalevali sklepie będzie można nabyć produkty z Finlandii, m.in. słynne Finnish Baby Boxy, czyli wyprawki dla dzieci w formie pudełka.

Kontakt:

Michał Makowski
Tel. 791 589 644

ul. Lapońska 1
58-564 Borowice

Źródło zdjęć: oficjalny fanpage Lapońskiej wioski na portalu Facebook.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0