Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2021

Poniżej prezentujemy listę Jarmarków Bożonarodzeniowych, które odbędą się w 2021 roku w Karkonoszach i okolicznych miejscowościach. Zachęcamy do odwiedzenia co najmniej jednego z nich - dzięki temu z łatwością poczują Państwo klimat nadchodzących świąt.

Jelenia Góra - 16–19 grudnia 

W dniach 16 – 19.12 odbędzie się organizowany od siedemnastu lat Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to najstarsza impreza tego typu w regionie. Na przygotowanych stoiskach lokalni artyści i rzemieślnicy prezentują swoje dzieła związane z tematyką świąteczną. Oprócz pięknych ozdób (ręcznie malowane bombki, aniołki ze szkła, domki i serduszka z piernika, stroiki, drewniane zabawki itp.) nie zabraknie również świątecznych przysmaków – ciasteczek, miodków czy ręcznie robionej czekolady.

Miejsce: Plac Ratuszowy

Świeradów-Zdrój - 17 grudnia 

Jarmark odbędzie się na peronie Stacji Kultury , ul. Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój

W programie imprezy przewidziano: wspólne kolędowanie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, jasełka, sprzedaż choinek. 

Łomnica - 4-5 grudnia, 11-12 grudnia 

Kiermasz Adwentowy na Folwarku i w Stodole Świątecznej Magii – pierwszy z trzech kiermaszów adwentowych z bogatą ofertą rękodzieła, ozdób oraz prezentów świątecznych. Kulinarne specjały, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Bajeczny świąteczny urok tego największego kiermaszu zaczaruje każdego blaskiem świec, dźwiękami kolęd, zapachem grzańca, świąteczna muzyką na żywo oraz radosną atmosferą.

Lubań - 21 grudnia 

Bożonarodzeniowy Jarmark w Lubaniu odbędzie się na rynku głównym. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 do 19:00. Na imprezie nie zabraknie stoisk z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi oraz smacznymi, regionalnymi potrawami. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników oraz skorzystać z przejażdżki na kucyku. Jarmark organizowany jest przez Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Świdnica - 16-22 grudnia 

Jarmark Bożonarodzeniowy na świdnickim rynku będzie można odwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00. Oprócz stoisk z rozmaitymi regionalnymi wyrobami przewidziane zostały inne atrakcje. W trakcje Jarmarku odbędą się parady świąteczne oraz interesujące warsztaty. Na rynku ustawiona zostanie również żywa szopka, a najmłodsi będą mogli zobaczyć Mikołaja oraz krasnale. Odbędzie się również Wigilia dla wszystkich Świdniczan.

Wałbrzych - 13-15 grudnia 

Na wałbrzyskim Rynku skupią się twórcy rękodzieła oraz wystawcy oferujący smaczne przekąski, świąteczne dania i dobre napitki. Wystawcy będą pochodzić z miasta i regionu. Oprócz licznych stoisk, na Rynku będzie można podziwiać też prezentacje artystyczne szkół wałbrzyskich oraz przedstawienia jasełkowe. Podczas imprezy prezydent miasta uroczyście oświetli miejską choinkę.

Wrocław - 19 listopada - 31 grudnia  

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to najpopularniejsza tego typu impreza na Dolnym Śląsku. Co roku na Rynku Głównym ustawiane są drewniane domki, w których wystawcy z różnych zakątków Polski prezentują swoje wyroby. Na stoiskach można zaopatrzyć się w rozmaite ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych. Nie może również zabraknąć punktów gastronomicznych oferujących przekąski, regionalne potrawy i trunki. Sprzedaż w domkach drewnianych prowadzona będzie od 10 do 21.W 2021 r. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 19 listopada do 31 grudnia i odbędzie się na obszarze wrocławskiego Rynku, Placu Solnego, ulicy Świdnickiej i Oławskiej.
 
Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:
 
- 24 grudnia 2021 r. (Wigilia) – w tym dniu Jarmark będzie nieczynny,
- 25 grudnia 2021 r. (pierwszy dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark nieczynne,
- 26 grudnia 2021 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00,
- 31 grudnia 2021 r. (Sylwester) – domki przemysłowe - sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2022 r.).
 
W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy funkcjonować będzie wyłącznie w formie handlowej. Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa nie będą odbywać się koncerty i występy na scenie, nie będą również organizowane parady świąteczne i warsztaty dla dzieci.
 
Rozświetlenie wrocławskiej Choinki zaplanowano na 3 grudnia 2021 (piątek) na godzinę 17:00.


 

Poruszając temat Jarmarków Bożonarodzeniowych nie można pominąć tych, które, mimo że organizowane trochę dalej od Karkonoszy, zdecydowanie są warte odwiedzenia - towarzysząca im atmosfera jest niepowtarzalna i nieporównywalna z niczym innym.

Görlitz - 3-19 grudnia

Na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym zaprezentują się handlarze oferujący ciekawe towary oraz specjały kuchni z Czech, Saksonii i oczywiście ze Śląska. Organizatorzy przygotowali ciekawy program z występami artystów i atrakcjami dla małych i dużych. Na Jarmarku można między innymi pojeździć na łyżwach, pograć w curling bawarski, wziąć udział w zabawach plastycznych oraz zobaczyć żywe zwierzęta. 

Godziny otwarcia Jarmarku:

  • poniedziałek – niedzieli od 11:00 do 20:00  

    Lodowisko, które jest także częścią jarmarku, zostanie w tym roku powiększone o około 130 metrów kwadratowych, dzięki czemu będzie można jeździć na łyżwach na łącznej powierzchni 400 metrów kwadratowych. Na łyżwach w Görlitz pojeździmy w tym roku od 19 listopada do 9 stycznia 2022 roku.  Co oznacza, że lodowisko czynne będzie o tydzień dłużej niż w latach ubiegłych.


     

Praga - 27 listopada - 6 stycznia 2022r

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uznanych w Europie. Jarmark odbywa się w wielu miejscach jednocześnie (Rynku Staromiejskim, Placu Wacława, Placu Republiki i Wzgórzu Zamkowym). Charakterystycznymi produktami, które warto spróbować jest m.in. wino z miodem, medovina (miód pitny) oraz ziemniaki pod różnymi postaciami: z boczkiem i kapustą, smażone spiralki, chipsy oraz pieczona szynka. Na Rynku Staromiejskim, który jest centrum jarmarku, ustawiana jest ogromna choinka a wokół niej liczne stragany. W tym miejscu odbywają się również rozmaite eventy. W drewnianych budkach można zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne, rękodzieło, zimowe elementy garderoby i biżuterię.

Godziny otwarcia kramów to od 10:00 do 22:00, a godziny pracy stoisk gastronomii od 10:00 do 24:00.

Drezno - 22 listopada - 24 grudnia

Drezdeński Jarmark znany jest również jako Striezelmarkt. Nazwa ta pochodzi od słynnej, oryginalnej drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej – Striezel. Jarmark w Dreźnie należy do największych i najstarszych w Niemczech. Podczas uroczystego otwarcia uruchamiana jest największa na świecie, 14-metrowa piramida bożonarodzeniowa. Tradycją jest również rozkrojenie świątecznej strucli. Na odwiedzających Jarmark czekają rozmaite atrakcje: domek z pierników, dom bajek, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym, skrzacie kino, domek Pflaumentoffela (ludzika wykonanego z suszonych śliwek). W trackie imprezy odbywają się bożonarodzeniowe występy muzyczne i taneczne. Podczas Jarmarku odbywa się szereg świąt m.in. Święto Strucli (pochód z olbrzymią struclą, którą się uroczyście kroi i rozdaje), Święto Piramidy, Święto Piernika, Święto Świecznika oraz tradycyjne saksońskie Boże Narodzenie. 

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0