Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Huta Szkła i Browar NOVOSAD & SYN

Najstarsza huta szkła w Czechach oraz smaczne piwo ze składników naturalnych i własnej wody

Browar w Harrachovie należy do atrakcji często odwiedzanych przez turystów. Jego magia polega na tym, że umożliwia rozmaite spędzenie czasu w jednym miejscu. Browar wraz z restauracją znajduje się bowiem na terenie najstarszej prywatnej huty szkła Novosad & Syn w Czechach (została ona założona przed 1712 rokiem).  

Stylowa, typowo browarowa restauracja jest unikalna przede wszystkim ze względu na własną produkcję piwa, która odbywa się na oczach gości. Harrachovskie piwo niefiltrowane z żywymi drożdżami jest wyjątkowe ze względu na swój znakomity smak i wysoką jakość. Do jego produkcji niezbędne są tradycyjne składniki naturalne (przede wszystkim słód i chmiel). Korzystny wpływ na zdrowie ma zastosowanie własnej wody pochodzącej z ponad 100-letniej starej górskiej studni.

Do wyboru mamy dwa rodzaje piwa jasnego (lager František 12%, Huťská 8%) oraz ciemne piwo Čerťák 12%. Na stół piwo trafia w stylowych szklankach wyprodukowanych bezpośrednio na terenie huty huty szkła.

Browar powstał w 2002 roku i wraz z restauracją zajmuje dwa piętra. Na parterze znajduje się leżakownia i fermentownia, piętro zostało przeznaczone na salę restauracyjną i kotły warzelne.

Proces warzenia piwa rozpoczyna się bezpośrednio w restauracji browarowej. Dzięki temu mamy wyjątkową możliwość skosztowania „zacieru“ - ekstraktu ze słodu, który podawany jest samodzielnie lub z rumem. Produkcja piwa następnie kontynuowana jest piętro niżej, w piwnicy browaru, gdzie przebiega fermentacja i dojrzewanie - wszystko to można obserwować z hali huty.

Browar Novosad w Harrachovie trudno przegapić podczas wizyty w tym przygranicznym miasteczku. Browar jest połączony z budynkiem huty, więc oba miejsca można więc zwiedzić bez wychodzenia na zewnątrz.

Zwiedzanie Huty możliwe jest przez cały tydzień (od poniedziałku do niedzieli) w godzinach od 8.00 do 15.00. W sąsiedztwie funkcjonuje również duży samoobsługowy sklep mający w sprzedaży lokalne wyroby szklarskie. W czasie zwiedzania można zobaczyć ekspozycję wyrobów, halę hutniczą z piecami, szlifiernię.

Muzeum Szkła należy do huty szkła. Muzeum posiada zbiory szkła historycznego z produkcji harrachovskiej huty, przedstawiające wszystkie okresy produkcji i technologie wytwarzania. Znajduje się tu również ekspozycja poświęcona rozwojowi, historii i sukcesom lokalnego narciarstwa.

Godziny otwarcia muzeum: Poniedziałek - Niedziela, godz. 9.00 – 17.00.

Informacje oraz zdjęcia pochodzą ze strony www.harrachov.com. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu karkonosze.pl nie odpowiada.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0