Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Góra Rudnik

Punkt widokowy w Rudawach Janowickich

Góra Rudnik stanowi jeden ze szczytów w głównym grzbiecie Rudaw Janowickich. Od południa wzniesienie ogranicza Przełęcz Kowarska, nad którą znacznie górując, opada do niej długim niezbyt stromym zboczem. Zbocze zachodnie stromo opada w kierunku rzeki Jedlica, wschodnie zbocze niezbyt stromo schodzi w kierunku miejscowości Ogorzelec.

Rudnik jest jednym z punktów widokowych w Rudawach, znanym również wśród paralotniarzy, którzy częśto wybieraą własnie to miejsce do stratów ze względu na sprzyjające warunki.​​

Jak tam dotrzeć?

Aby dotrzeć na Rudnik najlepiej wyruszyć z parkingu na przełęczy Kowarskiej. Trasa ma około 30 minut i wiedzie żółtym szlakiem. Po drodze czekają na nas piękne widoki miedzy innymi na góry Wałbrzyskie i Kamienne, a z samej góry Rudnik - panorama na Kotlinę Jeleniogórską, góry Kaczawskie, Rudawy i zachodnią cześć Karkonoszy.

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0