Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Europejski Szlak Zamków i Pałaców

Zamki i Pałace Dolnego Śląska

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Dolnego Śląska są znajdujące się tutaj liczne zamki i pałace. Odwiedzane tłumnie przez cały rok, pozwalają chociaż na chwilę przenieść się w czasie i poczuć klimat średniowiecznych twierdz oraz barokowych posiadłości.

Region dolnośląski jest regionem najbardziej zasobnym  w tego typu obiekty w Polsce. Część z nich to wyremontowane pałace, w których obecnie znajdują się hotele oraz restauracje. Ale jest również wiele obiektów w bardzo złym stanie, zniszczonych i rozgrabionych, które bezwzględnie wymagają dużych nakładów pracy i pieniędzy, aby przywrócić im dawną świetność.

Europejski Szlak Zamków i Pałaców jest projektem mającym na celu stworzenie i promowanie nie zawsze znanych, ale wspaniałych i wartych odwiedzenia historycznych perełek oraz zabytków architektury Dolnego Śląska.

Obiekty znajdujące się na Szlaku to:

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0