Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Dolina Bobru i Zabytki Techniki Pogórza Izerskiego - wycieczka zorganizowana

Dolina Bobru i Pogórze Izerskie wprost nasycone są zabytkami. Znajduje się tu niezwykle ciekawy kompleks dawnych zapór i elektrowni wodnych. Po tragicznych powodziach w 1888 i 1897 r. profesor Otto Intze opracował program ochrony przeciwpowodziowej w Sudetach.

Z początkiem XX wieku na podstawie tego programu powstały zapory i elektrownie w Pilchowicach, Leśnej, Wrzeszczynie i w Siedlęcinie. Po dziś dzień zapory wodne i część elektrowni zachowało dawny zabytkowy charakter. Częściowo są one udostępnione dla zwiedzających i wraz z calym systemem hydrotechnicznym: monumentalnymi zaporami, progami wodnymi stanowią niezwykle unikalny zabytek techniki na skalę Europy.

W trakcie naszej podróży zobaczymy też zabytki średniowieczne: Wieżę Książęcą w Siedlęcinie i Zamek Czocha.

Wieża w Siedlęcinie to na pozór skromna budowla, stojąca z dala od tłumnie uczęszczanych szlaków turystycznych, jednak jest najlepiej zachowaną w Polsce wieżą mieszkalno-obronną, która kryje w sobie niepowtarzalne w skali Europy XIV-wieczne malowidła o tematyce arturiańskiej. Ostatnim obiektem na naszej trasie będzie Zamek Czocha. Miejsca tego nie trzeba opisywać, wystarczy na niego spojrzeć, by się przekonać o jego niezwykłości. Dość wspomnieć, że stoi na skalnym cyplu górując nad malowniczą doliną rzeki Kwisy i jest siedzibą szkoły czarnoksiężników.

Program:

Opcja 1: Wieża książęca w Siedlęcinie/ Zapora wodna we Wrzeszczynie/ Zapora w Pilchowicach/ Pałac Lenno/ Zamek we Wleniu
Opcja 2: Wieża książęca w Siedlęcinie/ Zapora w Pilchowicach/Zamek Czocha/ Zapora na Jeziorze Leśniańskim
 
Czas trwania: ok 6 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 95 zł/ osoba;

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Bilety wstępu: Wieża w Siedlęcinie- 6 zł/ os, Zamek Czocha-20 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy
 
Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0