Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Dolina Bobru i Zabytki Techniki Pogórza Izerskiego - wycieczka zorganizowana

Dolina Bobru i Pogórze Izerskie wprost nasycone są zabytkami. Znajduje się tu niezwykle ciekawy kompleks dawnych zapór i elektrowni wodnych. Po tragicznych powodziach w 1888 i 1897 r. profesor Otto Intze opracował program ochrony przeciwpowodziowej w Sudetach.

Z początkiem XX wieku na podstawie tego programu powstały zapory i elektrownie w Pilchowicach, Leśnej, Wrzeszczynie i w Siedlęcinie. Po dziś dzień zapory wodne i część elektrowni zachowało dawny zabytkowy charakter. Częściowo są one udostępnione dla zwiedzających i wraz z calym systemem hydrotechnicznym: monumentalnymi zaporami, progami wodnymi stanowią niezwykle unikalny zabytek techniki na skalę Europy.

W trakcie naszej podróży zobaczymy też zabytki średniowieczne: Wieżę Książęcą w Siedlęcinie i Zamek Czocha.

Wieża w Siedlęcinie to na pozór skromna budowla, stojąca z dala od tłumnie uczęszczanych szlaków turystycznych, jednak jest najlepiej zachowaną w Polsce wieżą mieszkalno-obronną, która kryje w sobie niepowtarzalne w skali Europy XIV-wieczne malowidła o tematyce arturiańskiej. Ostatnim obiektem na naszej trasie będzie Zamek Czocha. Miejsca tego nie trzeba opisywać, wystarczy na niego spojrzeć, by się przekonać o jego niezwykłości. Dość wspomnieć, że stoi na skalnym cyplu górując nad malowniczą doliną rzeki Kwisy i jest siedzibą szkoły czarnoksiężników.

Program:

Opcja 1: Wieża książęca w Siedlęcinie/ Zapora wodna we Wrzeszczynie/ Zapora w Pilchowicach/ Pałac Lenno/ Zamek we Wleniu
Opcja 2: Wieża książęca w Siedlęcinie/ Zapora w Pilchowicach/Zamek Czocha/ Zapora na Jeziorze Leśniańskim
 
Czas trwania: ok 6 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 95 zł/ osoba;

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;

  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Bilety wstępu: Wieża w Siedlęcinie- 6 zł/ os, Zamek Czocha-20 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy
 
Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0