Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Dolina Białej Łaby

Dolina Białej Łaby jest szeroką kotliną polodowcową długości o 7 km.

Jest to obowiązkowa pozycja dla turystów. Ta dolina polodowcowa w czeskiej części KPN jest jedną z najpiękniejszych. Wycieczka w stronę Doliny Białej Łaby to idealna okazja na zapoznanie się z czeskimi Karkonoszami. Po polskiej stronie szczyty są równie piękne jak po czeskiej, jednak szlaki, które prowadzą do ich osiągnięcia są dużo bardziej strzeliste, a ich zbocza strome. Natomiast po czeskiej stronie drogi są łagodniejsze, niezbyt skaliste i piętrzą się kolejnymi pasmami. 

Jak dostać się do Doliny Białej Łaby?

  • Jedną z możliwośći jest zielony szlak rozpoczynający się w Karpaczu Górnym (dolna stacja wyciągu na Kopę), następnie docieramy na Kopę, kolejno do Domu Śląskiego, potem kierujemy się w stronę Lucni Bouda i po przejściu jeszcze jednego odcinka jesteśmy na miejscu.

  • Następny szlak, którym na pewno dotrzemy do Doliny Białej Łaby jest szlak żółty, a trasa wygląda następująco: Przesieka (O.W.: Chybotek- szlak niebieski), Przełęcz Karkonoska, Holmanka, Dolina Białej Łaby. 

Coś na ząb..

Kiedy dotrzemy już na miejsce warto zatrzymać się w schronisku Bouda U Bileho Labe (1014 m.n.pm). Jest ono położone w centralnej części Doliny, a widok jaki się z niego roztacza to istny cud natury! W restauracji na głodnych turystów czekają czeskie przysmaki oraz słynne czeskie piwo. Dla tych najbardziej zmęczonych polecany jest nocleg w tym cudownym miejscu.

Źródło zdjęć: liberecky-kraj.cz

Zobacz na mapie

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0