Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Pod Jesionami

Klimatyczna restauracja prowadzona jest od 1988 roku

Pod Jesionami to bar i restauracja, która mieści się przy ulicy Karkonoskiej 12 w górnej części Karpacza, niedaleko słynnej świątyni Wang i wyciągu narciarskiego. Budynek, w którym znajduje się bar kiedyś był nazywany Villą Habmichlieb. Bar został założony w 1988 roku i jest czynny bez przerwy aż do dzisiaj. Obecnie Pod Jesionami prowadzi już drugie pokolenie.

Ceglane ściany ze zdjęciami i obrazkami lokalnych atrakcji oraz górskiej panoramy idealnie oddają klimat tego miejsca – połączenie restauracji, w której można zjeść domowy obiad oraz baru, w którym wieczorem można spróbować dobrego piwa. W lecie dostępny jest zewnętrzny ogródek rozlokowany wśród jesionów. Można tu zjeść tradycyjne polskie potrawy albo wypić włoską kawę. W menu znajdziemy między innymi zupy, pierogi, sałatki czy dania mięsne. Bardzo popularne są żurek, placek po węgiersku czy filet z kurczaka zapiekany z brzoskwiniami. Na deser warto zjeść firmową przekąskę lody podawane z gorącymi malinami i bita śmietaną.

W lokalu dostępny jest dla gości Internet, a płatności można dokonywać również kartą. Lokal czynny jest od 11 do 20, codziennie, a w sezonie do ostatniego klienta.

Ulubione (0)