Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Miłków

Miłków ma typową dla regionu łańcuchową zabudowę - ciągnie się na długości ok. 4 km, położony jest na wysokości ok. 400 - 650 m n.p.m., nad potokiem Miłkówka. Nazwa Miłków, jak wiele nazw miejscowości na Dolnym Śląsku, pojawiła się po II Wojnie Światowej.

Wioska została założona prawdopodobnie już w XIII stuleciu, ówczesny Miłków był niszczony podczas wojen husyckich (XV w.) i wojny trzydziestoletniej (XVII w.). W dawnych okresach mieszkańcy parali się hodowlą owiec, ale żyło tu wielu cenionych balwierzy (cyrulików) i zielarzy - produkujących medykamenty na bazie rosnących w Karkonoszach ziół. We wsi działał również młyn papierniczy i kuźnica żelaza (hamernia) - przerabiająca rudę żelaza z pobliskich Kowar.

Miłków Atrakcje Turystyczne

Atrakcję Miłkowa stanowi kościół Św. Jadwigi. Wybudowana pod koniec XIV-tego stulecia świątynia została zniszczona, ale odbudowano ją w połowie XVI-tego stulecia. Przez następne lata kościół rozbudowywano, dobudowano wieżę. Bardzo ciekawie prezentuje się również wnętrze świątyni. Znajdują się tutaj dwie rzeźby - figura Chrystusa Frasobliwego (XVI w.) - niezwykle rzadka - oraz polichromowana figura Matki Boskiej Bolesnej z XV wieku, a także złocony barokowy ołtarz, chrzcielnica i organy.

Nieopodal światyni mieści sie także zrujnowany kościół ewangelicki pochodzący z XVIII wieku, a wokół niego cmentarz.

W miejscowości zachowały się również "pamiątki" dawnego wymiaru sprawiedliwości: "Słup Hańby" czyli kamienny pręgierz i murowana szubienica typu studniowego - jest ciekawa, gdyż niewiele ich przetrwało do naszych czasów.

Kotlina Jeleniogórska to kraina zamków i pałaców, w Miłkowie znajduje się jeden z nich. Początkowo był to renesansowy dwór, który następnie przebudowano w trójskrzydłowy pałac. Pałac spłonął, ale odbudowano go i dziś można podziwiać jego barokowo - klasycyzującą sylwetkę. Przy pałacu znajduje się park obsadzony starymi dębami, lipami, jaworami i bukami - jest ich ponad 200.

Dodatkową atrakcją Miłkowa - szczególnie dla dzieci - jest Cyrkland. To cyrkowe miasteczko, w którym można zobaczyć występy cyrkowych artystów lub przejechać się na wielbłądzie.
 

Zarezerwuj nocleg online w Booking.com

Poniżej na mapie zajdziesz obiekty noclegowe w pobliżu tej atrakcji, które posiadają wolne miejsca. Rezerwując w ten sposób miejsca noclegowe poprzez naszego Partnera Booking.com wesprzesz rozwój naszego portalu. Dziękujemy - Redakcja Karkonosze.pl.

Booking.com

Pobliskie atrakcje:

Powiązane wycieczki:

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

Ulubione 0