Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Karpacz Atrakcje

 

Atrakcje turystyczne Karpacz

Karpacz jest doskonałym miejscem spacerowania po Karkonoszach. W mieście mają swój poczatek różne szlaki, które prowadzą w malownicze rejony gór.
Najbardziej znanym zabytkiem jest Świątynia Wang, skonstruowana w Norwegii bez uzycia gwoździ.

Kościół Wang


Z atrakcji dla dzieci, znajdziemy tutaj Muzeum Zabawek


Chcąc poznać najciekawsze historie i legendy, które wywodzą się z Karkonoszy, koniecznie trzeba odwiedzić Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice

Zwierzęta Karkonoszy

Warto zobaczyć także

  • Zwierzęta Karkonoszy – figury zwierząt – niedźwiedzia, jelenia, dzika oraz wilka – według legend Duch Gór przybierał postać właśnie tych zwierząt. Figury wykonano ręcznie z użyciem blachy. Lokalizacja: ul. Konstytucji 3-go Maja

  • Młyn Miłości – miniaturowy młyn, nawiązujący do niegdyś stojącego w tym miejscu prawdziwym młynie, którego wody miały magiczne właściwości odwzajemniania miłości. Do dziś miejsce to przyciąga zakochane pary. Lokalizacja: ul. Karkonoska 53

  • Punkt anomalii grawitacyjnej – na pewnym odcinku ulicy Strażackiej, pomiędzy mostem na Łomnicy a hotelem Piecuch, zaobserwować można dziwne zjawisko, które przeczy prawom fizyki – puste butelki czy pojazdy zostawione na jałowym biegu toczą się pod górę. Ocenę, czy to istotnie jest anomalia grawitacyjna, czy może tylko złudzenie optyczne, zostawiamy Państwu :)

Zapora na Łomnicy

  • Zapora na rzece Łomnicy – zapora powstała przede wszystkim ze względu na niszczycielską siłę wody oraz niesionego przez nią skalnego rumoszu, który zagrażał miejscowej zabudowie – mostom, ulicom i nasypom kolejowym. Wzniesiono ją w latach 1910-1915, tworząc piękny zalew oraz sztuczny wodospad, które podziwiać można spacerując wzdłuż liczącej 105 metrów długości korony zapory. Dotrzeć do niej można przechodząc przez skwer przy ulicy Konstytucji 3-go Maja.

  • Dziki wodospad na Łomnicy – nieopodal dolnej stacji wyciągu na Kopę znajduje się dziki wodospad, powstały w wyniku spiętrzenia wód tej czasami rwącej i niebezpiecznej rzeki. To bardzo urokliwe miejsce, zarówno latem, jak i zimą, gdy niskie temperatury sprzyjają tworzeniu się lodowych form.

Zapora na Łomnicy z lotu ptaka

Karpacz zimą

Zima w Karpaczu

To, co w dominującej większości przyciąga gości do Karpacza w okresie zimowym, to doskonale przygotowane wyciągi i trasy narciarskie, a najbardziej znane spośród nich, to Biały Jar Winterpol, Stacja Narciarska pod Wangiem oraz Kompleks Narciarski Śnieżka. Oprócz nich można także znaleźć inne wyciągi, zazwyczaj mniejsze, takie jak Kolorowa czy Karpatka, na których również można zasmakować zimowego szaleństwa.

Listę szlaków niedostępnych w okresie zimowym znajdą Państwo TUTAJ.

Karpacz jest prawdziwym rajem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Oprócz popularnych nart biegowych oraz możliwości skorzystania z lodowisk (w tym jednego działającego przez cały rok), warto spróbować swoich sił w skituringu, czyli wędrówkach na nartach, oraz wycieczek na rakietach śnieżnych. Rewelacyjną rozrywką są również tory pontonowe i snowtubing, czyli zjazdy z góry w specjalnych śnieżnych dętkach. Jedna z takich saneczkowych gór znajduje się w pobliżu Centrum Medycznego Karpacz, przy ulicy Myśliwskiej 13.

 

Szukasz tanich i sprawdzonych noclegów w Karpaczu, bez prowizji i pośredników? Zajrzyj tu: www.karkonosze.pl/karpacz-noclegi


Ulubione (0)