Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Chata za wsią

Smaczne dania przygotowywane według tradycyjnej receptury

Chata za wsią to jedna z najbardziej rozpoznawalnych restauracji w powiecie jeleniogórskim. Można ją znaleźć pod adresem Górska 1 w Mysłakowicach, a właściwie przy głównej drodze między Karpaczem a Jelenią Górą. Między pięknymi Karkonoszami a Rudawami Janowickimi, które zapraszają do zwiedzenia i przespacerowania się szlakiem turystycznym. Jest to miejsce idealne dla turystów szukających wypoczynku „za wsią”, ponieważ oprócz wyśmienitej restauracji można znaleźć tu trzy gwiazdkowy hotel.
W roku 1983 został otwarty tu mały zajazd zlokalizowany w zabytkowym domu tyrolskim, jednak po dwóch rozbudowach powstał tu Hotel i Restauracja Chata za Wsią, mogący pomieścić aż 116 osób w pokojach hotelowych oraz nawet 200 osób w sali balowej. Dlatego też bardzo często urządzane są tutaj wesela czy studniówki.
Dla gości zatrzymujących się tylko na obiad funkcjonuje restauracja czynna od 7 do 22 każdego dnia, gdzie można zjeść śniadania, obiady i kolacje gotowane według starych przepisów „babuni”. W menu można znaleźć też potrawy dla wegetarian i diabetyków. A do tego można liczyć na tradycyjną polską gościnność i piękne widoki, ponieważ z restauracji widać sporą część pasma Karkonoszy, w tym najwyższy szczyt Śnieżkę.
Ulubione (0)