Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Aurora

Smaki i tradycje Rosji ukryte w przytulnych, stylowych wnętrzach.

Aurora to unikatowa restauracja, którą powinien odwiedzić każdy, kto sugeruje się rekomendacjami magazynu National Geographic, a także każdy kto lubi kuchnię rosyjską lub po prostu tęskni za klimatem ZSRR. Restauracja Aurora położona jest przy ul. Konstytucji 3 Maja 45 w Karpaczu, czyli przy deptaku, który prowadzi turystów między licznymi sklepikami i knajpkami. Ale tylko nad tą pali się neon polecenia przez jeden z najlepszych magazynów turystycznych na świecie. W menu można znaleźć potrawy z każdej części Rosji od zupy solanki, żarkoje, po pierogi czy gulasze, smalec i ryby. Można także wypić herbatę w szklance z metalowym uchwytem czy mocną kawę. Dostępne są też kwas chlebowy, piwo czy oczywiście wódka. Aurora otwarta jest codziennie od 11 do ostatniego gościa.

Klimat socjalizmu, propagandowe plakaty czy rosyjskie dokumenty ustawione w gablocie już od wejścia robią na każdym wrażenie i mocno sugerują, że jest to restauracja rosyjska i takiej też kuchni można się tu spodziewać. Do tego w lokalu puszczana jest tylko rosyjska muzyka, która umila gościom czas. Lokal jest niewielki przez co bardzo przytulny.

W tej restauracji funkcjonuje też fan club Stolichnay, czyli alkoholu, który zaczął być produkowany na początku XX wieku w Moskwie.

Ulubione (0)