Noclegi
noclegi_icon
Pogoda
pogoda_icon

Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn to idealne miejsce dla zimowej rekreacji. Miasto oferuje narciarzom 14 wyciągów narciarskich i kolejek linowych. Trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności i łącznej długości 25 km.

Szpindlerowy Młyn (Spindleruv Mlyn) jest jednym z największych i najważniejszych centrów turystycznych i narciarskich w Czechach. Miasto położone jest malowniczo na wysokości 715-1310 m. n.p.m., u zbiegu rzeki Łaby i potoku górskiego. Całe miasto położone jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP). Szerokie możliwości uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku są głównymi walorami, dzięki którym Szpindlerowy Młyn stał się atrakcyjny o każdej porze roku.

 Szpindlerowy Młyn zimą

Szpindlerowy Młyn to idealne miejsce dla wszystkich zimowych dyscyplin sportowych. Miasto oferuje narciarzom 14 wyciągów narciarskich i kolejek linowych. Trasy zjazdowe o łącznej długości 25 km są perfekcyjnie przygotowane i mają różne stopnie trudności. Również amatorzy snowboardu na pewno docenią zalety snowparku i U-rampy w Svatym Petrze. Na początkujących narciarzy czekają wykwalifikowani instruktorzy z długoletnim doświadczeniem w nauce jazdy na nartach zjazdowych, biegowych i snowboardzie. W okolicach Szpindlerowego Młyna przygotowano ponad 85 km oznakowanych i utrzymywanych tras biegowych, zaś w partiach grzbietowych wytyczono 150km tras biegowych.

W sezonie zimowym można również skorzystać z kortów tenisowych w halach sportowych, popływać w basenach hotelowych lub Aquaparku, pograć w kręgle, squasha, postrzelać w strzelnicy lub zadbać o swoje zdrowie w centrach fitness. Dzieci mogą aktywnie wypocząć korzystając z jazdy na torze saneczkowym, bobslejowym lub tubie śnieżnej.

Szpindlerowy Młyn latem

Latem miasto stwarza szerokie możliwości uprawiania turystki górskiej, jazdy na rowerach, a także sportów wodnych. W okolicach Szpindlerowego Młyna jest ponad 180 km oznakowanych szlaków turystycznych i ok. 100 km oznakowanych tras rowerowych. Warto wybrać się ze Szpindlerowego Młyna na wzniesienie Medwiedin - opis wycieczki tutaj: www.karkonosze.pl/medwiedin-medvedin-pl/wycieczki. Zapora wodna Labska stwarza idealne warunki do wędkowania, a wiosną na rzece Łabie odbywają się zawody w kajakarstwie górskim. Dzieci i dorośli mogą również skorzystać z letniego toru saneczkowego, pograć w minigolfa, pobawić się na wielkiej huśtawce w parku linowym lub pograć w kręgle. 

Komentarz:

Dodaj